Росія підготувалася до війни зі збройовими "піратами"

Росія введе до закону про військово-технічне співробітництво з іншими країнами поправки про захист інтелектуальної власності на продавану зброю.

Мін'юст Росії завершив підготовку поправок до закону про військово-технічне співробітництво Росії з іноземними державами, в якому до інших цілей держави у сфері ВТС додався і захист інтелектуальної власності на продавану зброю. Як повідомили у Федеральній службі з військово-технічної співпраці (ФСВТС) Росії, проект є поки ініціативою Мін'юсту і не був погоджений з профільним відомством.

"Захист інтелектуальної власності Росії на вироблену в країні військову техніку і зброю - це ахіллесова п'ята нашої системи. Зараз ми не можемо вирішувати це питання, тому що немає законодавчої бази. Цей законопроект, напевне, покладе їй початок", - зазначив представник ФСВТС.

Нагадаємо, що законопроект, текст якого доступний на мережевій сторінці міністерства, спочатку має бути обговорений на засіданні уряду і у разі схвалення буде внесений до Держдуми.

Поправка до Закону "Про військово-технічне співробітництво Російської Федерації з іноземними державами" оголошує "захист прав держави на результати інтелектуальної діяльності одним із принципів державної політики в галузі військово-технічного співробітництва з іноземними державами" - йдеться в пояснювальній записці. Законопроектом забороняється "передача іноземним замовникам результатів інтелектуальної діяльності без визначення умов їх використання та/або забезпечення їх правової охорони".

Як випливає з документа, у контрактах, укладених з іноземними державами на постачання того чи іншого озброєння, представникам держави відтепер необхідно прописувати умови використання озброєння таким чином, щоб у подальшому з'являлася можливість в міжнародних судах притягнути до відповідальності тих, хто використовує російські розробки незаконно. Досі подібні договори, як правило, забороняли лише передавати саму техніку або технології в "третині країн". Малося на увазі, що країна-імпортер сама не здатна виробляти аналогічну техніку, якщо вона купує її у російських зброярів.

Читайте також:

Росія розмістить "Іскандери" з прицілом на Прибалтику

Росія вивезе на Красну площу макети новітніх ядерних ракет

Російський "винищувач з людським інтелектом" здійснив другий політ

Міноборони Росії оголосило розпродаж військової техніки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: