Росія підписала договір про військовий союз ОДКБ без Білорусі

Тимчасове головування в ОДКБ передано Росії у зв`язку з відмовою Білорусі брати участь в саміті організації.

Президенти країн-членів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) підписали угоду про створення колективних сил оперативного реагування.

Про це на повідомив президент Росії Дмитро Мєдвєдєв після засідання Ради глав держав ОДКБ в Москві.

Мєдвєдєв повідомив, що тимчасове головування в ОДКБ передано Росії у зв`язку з відмовою Білорусі брати участь в московському саміті організації.

”З причини відсутності наших білоруських партнерів ми ухвалили рішення передати тимчасове головування Російській Федерації, країні, яка проводить відповідний саміт”, - сказав він.

Мєдвєдєв додав, що Білорусь зможе пізніше приєднатися до ухвалених рішень. ”Ми розуміємо, що ті держави, які поки не приєдналися до відповідних рішень, у них відкрита для цього позиція, вони зможуть сформулювати цю позицію для себе і при проведенні необхідних державних процедур приєднатися до цих рішень. Ми будемо цьому раді”, - сказав Мєдвєдєв.

Водночас Міністерство закордонних справ Білорусі передало в Секретаріат ОДКБ офіційну ноту, в якій наголошується, що неучасть Білорусі у засіданнях Ради колективної безпеки, Ради міністрів закордонних справ, Ради міністрів оборони, Комітету секретарів рад безпеки означає відсутність згоди країни на прийняття рішень, що розглядаються цими органами, і відповідно відсутність консенсусу для прийняття рішень.

"Відповідно до пункту 1 Правил процедури органів ОДКБ, затверджених рішенням Ради колективної безпеки Організації про документи, що регламентують діяльність Організації Договору про колективну безпеку від 18 червня 2004 року, неучасть Білорусі у вищезгаданих засіданнях означає відсутність її згоди на прийняття рішень, що розглядаються цими органами, і відповідно відсутність консенсусу для прийняття рішень", - заявляє МЗС Білорусі.

Нагадаємо, раніше делегація Білорусі на чолі з президентом Олександром Лукашенком скасувала свою участь в сесії Ради колективної безпеки ОДКБ через заборону російської сторони на ввезення молока та молочної продукції з Білорусі.

Відносини Мінська з Москвою ускладнилися ”молочною” війною. Крім того, Росія не надала Мінську кредит на 500 млн. доларів.

9 червня глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив про заборону імпорту майже всього спектру молочної продукції з Білорусі.

11 червня прем`єр-міністр Росії Володимир Путін запевнив, що Росія і Білорусь домовилися про поставки молока. Однак прем`єр не уточнив, чи буде відмінено розпорядження Росспоживнагляду, яким була заборонена торгівля на території Росії.

Нагадаємо, 4 лютого позачергова сесія Ради колективної безпеки ОДКБ, яка проходила в Кремлі, ухвалила рішення про створення нової структури в рамках організації – колективних сил оперативного реагування (КСОР).

До складу КСОР ввійдуть військові частини і підрозділи країн ОДКБ – Росії, Білорусі, Вірменії, Киргизстану, Казахстану, Таджикистану і Узбекистану. Найбільший контингент – 98-у гвардійську повітряно-десантну дивізію і 31-у десантну штурмову бригаду ВДВ, надасть Росія.

Підрозділи КСОР розташовуватимуться в місцях своєї постійної дислокації і підкорятимуться національним командним структурам, штаб КСОР здійснюватиме координаційну діяльність. Рішення про застосування КСОР ухвалюватиметься Радою колективної безпеки ОДКБ.

Читайте також:

Білорусь готова закрити кордони з Росією

Лукашенко відмовився їхати до Москви через "молочну війну"

Між Росією та Білоруссю розгорілася "молочна війна"

Лукашенко: Білорусь завжди прагнула зблизитися з ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: