Росія підрахувала "жертв геноциду" у Південній Осетії

За даними російської сторони, у конфлікті загинуло 162 мирних мешканця Південної Осетії, "в тому числі і через геноцид".

Голова Слідчого комітету при прокуратурі (СКП) РФ Олександр Бастрикін 3 липня оголосив про завершення розслідування подій у Південній Осетії в серпні 2008 року.

"Ми встановили, що загинули 162 мирних жителя, факти їхньої смерті встановлені документально і беззаперечно. Ще 255 людей отримали тілесні ушкодження різного ступеня важкості", - заявив Бастрикін, підкресливши, що ці дані не остаточні і будуть уточнені. Він також заявив, що Південну Осетію "в перші години і дні грузинської агресії" залишили 36 тисяч людей.

За словами глави СКП, всього потерпілими в рамках розслідування кримінальної справи було визнано 5315 осіб. Дії грузинських військових в СКП класифікували "у тому числі і як геноцид", факт якого Бастрикін оголосив доведеним.

Нагадаємо, що геноцидом події в Південній Осетії слідчі і російські власті називали і раніше, а одна з кримінальних справ було заведено саме по цій, 357-й, статті Кримінального кодексу РФ.

Бастрикін також розповів, що у розслідуванні приймали участь понад 100 слідчих, які допитали понад тисячі свідків; речових доказів було зібрано понад 30 тисяч, а матеріали кримінальної справи, за словами глави СКП, налічують 380 томів.

Відзначимо, що СКП оголосив про завершення розслідування подій в Південній Осетії ще наприкінці грудня 2008 року, проте незабаром Бастрикін заявив, що слідство буде продовжено і завершиться в квітні 2009 року.

З перших днів від початку війни і протягом декількох місяців після її завершення російські і південноосетинські власті стверджували, що в результаті конфлікту загинуло близько двох тисяч мирних мешканців (ця інформація навіть стала предметом запеклих суперечок в ході так званої "блоггерськой війни"), проте ці дані поки так і не знайшли підтвердження.

Читайте також:

Південна Осетія звинуватила Грузію в тероризмі

В результаті обстрілу в Цхінвалі загинув росіянин

Росія розмістить бази в Цхінвалі і Гудаута

Вибух в Південній Осетії: поранені двоє солдат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: