Росія планує розгорнути на півдні Киргизії військову базу

Розвідка РФ розглядає Киргизію як центр нестабільності у Центральній Азії. За даними ЗМІ, щоб не дати республіці перейти під контроль "третіх сил" там буде створена нова російська база.

Генштаб Росії планує створити нову військову базу РФ у Ферганській долині на півдні Киргизії - в Оші або Джалал-Абаді.

За неофіційною інформацією, доручення детально розглянути це питання дав президент Росії Дмитро Мєдвєдєв міністру оборони Анатолію Сердюкову. Очікується, що переговори почнуться вже наступного тижня - після референдуму в Киргизії.

Підставою для переговорів про нову російську військову базу в Центральній Азії, за даними ЗМІ, стала, зокрема, доповідь аналітиків Головного розвідувального управління про можливість в результаті перманентної нестабільності повного розпаду Киргизії та переходу республіку під протекторат "третіх сил".

За даними джерел з військового відомства, повідомлення про участь в Ошських подіях так званих третіх сил (іноземних снайперів-найманців, підбурювачів, представників неурядових організацій з країн Заходу і США) серйозно спантеличують аналітиків ГРУ.

Їхні прогнози збігаються з побоюванням чинного киргизького керівництва про можливість поширення нестабільності на всю республіку.

"Комусь дуже хочеться перетворити Киргизію на центр нестабільності в Центральній Азії", - повідомив один з офіцерів Генштабу. При від відмовився говорити про те, яка саме третя сила (особистість, країна, організація, коаліція тощо) стоїть за безладами на півдні республіки.

Про загрозу виникнення одразу 60 вогнищ конфліктів на території Ферганської долини (тобто в Узбекистані, Киргизії і Таджикистані) рік тому на зустрічі з журналістам говорив і начальник Генерального штабу Збройних сил Росії Микола Макаров.

А днями це питання підняв також глава Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків РФ Віктор Іванов. На його думку, Росія повинна створити ще одну військову базу в Киргизії для боротьби з наркотрафіком з Афганістану, оскільки до зіткнень на півдні країни, які призвело до безлічі жертв, причетні також наркобарони з екстремістського руху "Узбекистан".

Нагадаємо, що у Росії в Киргизії вже є авіабаза, яка розташована в Канті. Ця база також використовується для потреб ОДКБ. На початку червня туди прибув посилений батальйон 31-ї десантно-штурмової бригади десантних військ, щоб посилити захист російських військових об'єктів та військовослужбовців від міжетнічних зіткнень на півдні країни.

Заворушення почалися в місті Ош на півдні Киргизії в ніч на 11 червня. За останніми даними, офіційно зареєстровано 258 загиблих. Також збільшилась загальна кількість постраждалих - воно досягло 2224 чоловік. Більше тисячі з них госпіталізовані, решті було надано амбулаторну допомогу. Неофіційно, жертвами заворушень стали майже 2 тисячі людей.

Читайте також:

ОБСЄ запропонувала ввести до Киргизії міжнародні сили

У Киргизії затримали 20 снайперів, з них семеро – іноземці

Отунбаєва відправила росіян охороняти стратегічні об'єкти у Киргизії

ОДКБ замість миротворців посилає в Киргизію "фахівців" проти банд-угрупувань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: