Росія планує розмістити війська в Арктиці, щоби зберегти ресурси

Військові здійснюватимуть прикордонний контроль, допомагатимуть у боротьбі з тероризмом, контрабандою та незаконною міграцією.

Формування військ Російської Федерації на території російської частини Північного Льодовитого океану дозволить забезпечити "військову безпеку за різних військово-політичних обставин".

Про це йдеться в документі, який утверджує основи державної політики Російської Федерації в Арктиці до 2020 року і в перспективі, опублікованому на сайті Ради безпеки РФ.

Також війська, які будуть розміщені в арктичному регіоні, займуться оптимізацією "системи комплексного контролю за ситуацією в Арктиці, включаючи прикордонний контроль в пунктах пропуску через державний кордон РФ".

В документі зазначено, що в рамках освоєння арктичного регіону буде створена система берегової охорони ФСБ. Серед її основних завдань – "взаємодія з прикордонними відомствами з питань боротьби з тероризмом на морі, припинення контрабандної діяльності, незаконної міграції, охорони водних біологічних ресурсів".

Реалізувати проект планується в три етапи. Перший етап буде здійснено до кінця 2010 року, другий - в 2011-2015 роках, а третій - в 2016-2020 роках. За цей час Росія має намір "зберегти роль провідної арктичної держави" і підготувати все необхідне для правового оформлення зовнішньої межі арктичної зони РФ.

Міністерство внутрішніх справ Росії пообіцяло опублікувати документ ще на початку січня 2009 року, проте він був розміщений на сайті Ради безпеки тільки кілька днів тому і зразу ж потрапив в архівний розділ ресурсу.

Нагадаємо, що найближчим часом Росія має намір подати заявку в ООН на приєднання хребтів Ломоносова і Менделєєва до свого континентального шельфу. Для вивчення і охорони прилеглих до території Росії арктичних районів шельфу до регіону будуть відправлені підводні човни Північного флоту ВМФ Росії.

Читайте також:

Росія не прийматиме участі у гонці озброєнь

Росія готується до військового удару з боку США

Росія збільшує ядерний потенціал через розширення НАТО

Росія запустила військовий супутник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: