Росія побудує в Абхазії військову базу

Президенти Мєдвєдєв та Багапш підписали угоду про створення в Абхазії російської військової бази.

Росія і Абхазія уклали десять угод про співробітництво, в тому числі про об'єднану російську військову базу на території Абхазії.

Угоду укладено строком на 49 років з можливістю його автоматичного продовження на 15-річні періоди.

Церемонія підписання відбулася після переговорів президентів двох країн Дмитра Мєдвєдєва і Сергія Багапша.

Документ серед іншого регламентує і порядок використання бази спільно зі збройними силами Абхазії для захисту суверенітету і безпеки республіки, включаючи протидію міжнародним терористичним формуванням.

Відповідно до угоди, Росії надається можливість будівництва, використання і вдосконалення інфраструктури військової бази на території Абхазії, а також створення спільної угруповання військ, як в мирний, так і у військовий час.

Штаб 7-ї російської військової бази дислокується в Гудауті. Відзначимо, що це місто розташоване приблизно в 4 тис. км від столиці Грузії - Тбілісі.

Чисельність особового складу бази складає 1,7 тис. військовослужбовців. На озброєнні російських військовослужбовців знаходяться бойові машини піхоти та бронетранспортери. З важкої бронетехніки - незначна кількість танків Т-62. Для прикриття штабу військової бази та аеродрому в Гудауті на ньому планувалося розгорнути зенітних ракетних систем С-300 і дивізіон зенітних гарматно-ракетних комплексів "Тунгуска".

Раніше повідомлялося, що в разі загострення ситуації чисельність контингенту Міноборони Росії в Абхазії може бути оперативно збільшена більш ніж у два рази.

Крім Угоди про об'єднану російській військовій базі в Абхазії, сторони підписали 8 міжурядових угод: про співробітництво в галузі транспорту, повітряного транспорту, морському та авіаційному пошуку на Чорному морі, про повітряне сполучення, про співробітництво у боротьбі з незаконною міграцією та ін.

Всі підписані російсько-абхазькі угоди відповідають міжнародним зобов'язанням Росії і закладають основу для становлення державності Абхазії, заявив Дмитро Мєдвєдєв після закінчення церемонії підписання документів.

"Ці документи повною мірою відповідають нашим уявленням про розвиток співробітництва з Абхазією. Відповідає нашим міжнародним зобов'язанням. І саме головне, ці угоди закладають основу для мирного розвитку Абхазії як самостійної держави", - сказав президент Росії.

"У нас є цілий ряд перспективних напрямків. По частині з них щойно підписані документи", - підкреслив Мєдвєдєв.

"Робиться досить багато для того, щоб співпраця між нашими країнами набула абсолютно конкретного, цільового характеру", - підкреслив він.

Під час переговорів Медведєв звертався до гостей, називаючи їх "абхазькі друзі". Він підкреслив, що "це перший великий офіційний візит до Російської Федерації" президента Абхазії. Медведєв відзначив, що з часу визнання Абхазії самостійним суб'єктом міжнародного права в 2008 році "контакти (між країнами) розвивалися по всіх лініях".

Президент РФ також нагадав, що нинішній візит проходить у день ювілею: рівно 200 років тому, 17 лютого 1810 Олександр I підписав ствердно грамоту абхазькому власникові Сефер-Алі Беку про прийняття Абхазії в підданство Росії і про визнання його спадковим князем абхазького володіння.

Нагадаємо, цього ж дня стало відомо, що грузинська влада збирається звернутися до міжнародних судів з позовом проти Росії.

Тбілісі хоче зажадати від РФ компенсації в кілька десятків мільярдів доларів за той збиток, який, на думку грузинської сторони, завдала Росія своїми діями в Абхазії та Південній Осетії з початку 1990-х років.

Читайте також:

Грузія вимагає у Росії 40 мільярдів доларів за Абхазію і Південну Осетію

В Абхазії пройшла інавгурація Сергія Багапша

Росія і Південна Осетія домовилися про безвізовий режим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: