Росія почала нову "молочну війну" - проти Литви

Россільгоспнагляд ввів обмеження на ввезення молочної продукції з Литви, мотивуючи це наявністю в ній антибіотиків.

Росія вводить обмеження на імпорт литовської молочної продукції, оскільки в ній знайдені антибіотики.

Федеральна служба ветеринарного і фітосанітарного нагляду РФ (Россільгоспнагляд) направила до Вільнюса відповідне попередження, де зазначається, що обмеження на імпорт починає діяти з 17 серпня.

Як пояснив глава ветеринарної служби Литви Казімірас Лукаускас, лист про вміст у молочних продуктах "шкідливих речовин" за підписом в.о. керівника Россільгоспнагляду Олексія Сауріна надійшову посольство Литви в РФ 6 серпня.

У державній продовольчо-ветеринарній службі Литви повідомили, що в великих партіях молочної продукції були виявлені залишки тетрацикліну і доксіцикліну.

Стандарти Євросоюзу допускають наявність в молоці деякої кількості залишків цих двох антибіотиків, за російськими нормами це абсолютно недопустимо.

Постанова Россільгоспнагляду може боляче вдарити по литовській економіці. В даний час свою продукцію на російський ринок поставляють 16 молокопереробних підприємств Литви, і для більшості ринок РФ є одним з ключових.

Офіційний Вільнюс взагалі заперечує наявність в литовському молоці заборонених речовин. Як запевнив Казімірас Лукаускас, литовська продовольчо-ветеринарна служба взяла проби всієї молочної продукції на вказаних в листі Россільгоспнагляду підприємствах, проте "нічого забороненого в них не знайшла".

Неофіційно джерела в уряді Литви відзначають, що причини російської заборони можуть бути "не в антибіотиках", і вказують на велику кількість невирішених проблем в російсько-литовських стосунках.

Вільнюс підозрює, що дії російських органів фітосанітарного контролю можуть бути частиною економічної кампанії проти Литви. Один з чиновників звернув увагу, що лист Россільгоспнагляду датований 6 серпня – якраз в цей час російська митниця несподівано ввела посилений догляд для литовських фур, що пересікають кордон РФ.

Нагадаємо, що нещодавно "молочна війна" розгорілася між Росією та Білоруссю. На початку червня Росспоживнагляд заборонив ввезення молочної продукції з Білорусії, зв'язавши заборону з необхідністю переоформити документи на імпорт товарів у зв'язку з новим техрегламентом по молоку, прийнятим в Росії наприкінці 2008 року. Заборона на ввезення молока була оголошена під час різкого погіршення відносин між двома країнами.

17 червня керівник Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що "молочна війна" між Росією і Білорусією закінчилася, так як сторонам вдалося домовитися по всім суперечливим питанням.

Читайте також:

Через заборону РФ на ввезення кенгурятини Австралії загрожує катастрофа

Москва лякає Білорусь "м’ясною" та "соковою" війнами

Росія дозволила ввозити до себе вдвічі більше білоруського молока

Путін пояснив причини "молочної війни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: