Росія подовжила оренду авіабази в Киргизії на 49 років

Росія узгодила з Киргизією умови розміщення на території республіки своєї військової авіабази.

Російський уряд схвалив протокол, згідно з яким термін розміщення авіабази на території подовжиться до 49 років.

Документ узгоджений з МЗС Росії і заздалегідь обговорений з Киргизією. Він змінить чинну угоду, розраховану на 15 років з автоматичним продовженням на подальші п'ятирічні періоди.

Нова угода діятиме протягом 49 років і автоматично продовжуватиметься на подальші 25-річні періоди, якщо жодна із сторін не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового періоду не повідомить про свій намір припинити його дію.

Нагадаємо, в лютому поточного року парламент Киргизії денонсував базову угоду з США про розміщення американської бази на території бішкекського аеропорту "Манас".

Це рішення було ухвалене після переговорів киргизького президента Курманбека Бакієва зі своїм російським колегою Дмитром Мєдвєдєвим. Москва оголосила, що надасть Бішкеку кредитів на 2 млрд доларів і подарує йому ще 150 млн як економічну допомогу.

Росіяни базуються на авіабазі "Кант", розташованій в 20 кілометрах від Бішкека. Там розташовані літаки Су-25 і вертольоти Мі-8, в "Канті" проходять службу 250 російських офіцерів і прапорщиків і 150 солдатів строкової служби.

Читайте також:

Росія створює в Центральній Азії аналог НАТО

Військові бази Росії в Південній Осетії та Абхазії отримають сучасну зброю

Киргизія розірвала всі угоди щодо авіабази "Манас"

Президент Киргизії підписав указ про виведення військової бази США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: