Росія погрожує Грузії

МЗС РФ попереджає Грузію про негативні наслідки, які може мати затримання країною двох російських миротворців.

Російські миротворці
Lenta.ru
Російські миротворці в Південній Осетії. (Кадр НТВ).
Міністерство закордонних справ Російської Федерації називає "відвертим свавіллям" арешт російських миротворців у Грузії та попереджає про негативні наслідки такого кроку для відносин між державами.
 
"Раніше вже повідомлялося про незаконне затримання грузинською стороною і взяття під варту російських громадян Тарієла Хачирова й Віталія Валієва - військовослужбовців північноосетинського батальйону Змішаних сил з підтримки миру в зоні грузинсько-осетинського конфлікту, що мав місце 29 серпня", - говориться в повідомленні міністерства, розміщеному у четвер на його сайті.
 
"Відверте свавілля відносно російських громадян виходить за рамки норм цивілізованого міждержавного спілкування. Відповідальність за негативні наслідки для двосторонніх відносин повністю несе грузинська сторона", - відзначає МЗС Росії. 

Посольство РФ 11 вересня передало в МЗС Грузії повторну ноту з вимогою про негайне звільнення миротворців, а також про надання офіційних пояснень з приводу мотивів їх арешту і про винесений їм запобіжний захід, йдеться в повідомленні.
 
"Не дивлячись на демарші МЗС Росії, постійні звернення посольства Росії в Тбілісі, наші військовослужбовці дотепер не звільнені, а російські консульські представники доступу до них не отримали", - відзначає МЗС РФ. 

"МЗС Грузії не дає зрозумілих пояснень насильницьким діям грузинських правоохоронних органів проти миротворців. Не пред'явлено ніяких доказів нібито скоєних ними правопорушень", - йдеться у повідомленні. 

Апарат держміністра Грузії 29 серпня повідомив про затримання силами грузинського МВС військовослужбовців північноосетинського батальйону ЗСПМ Хачирова і Валієва.

Їх обвинувачують у тому, що 26 серпня біля села Монастері вони незаконно затримали фінансового директора "ТАО-банку" Давида Галегашвілі, Маци (Давида) Кварацхелія і 13-річного Цотне Броладзе. 

Затриманих також звинувачують у незаконному затриманні 27 серпня біля села Монастері знімальних груп телеканалів "Руставі-2" і "Мзе". 

Південноосетинська частина Змішаної контрольної комісії розцінила дії грузинської сторони як "злочин і викрадання" й зажадала негайного звільнення військовослужбовців, надіславши відповідні листи співголовам комісії від грузинської, російської та північноосетинської сторін.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: