Росія погрожує НАТО гонкою озброєнь у разі невдачі з системою ПРО

У міністерстві оборони Росії спрогнозували нову гонку озборєнь у разі невирішення з НАТО гострої проблеми створення європейської ПРО.

Розбіжності між Росією і НАТО у створенні європейської ПРО носять принциповий характер та можуть призвести до нової гонки озброєнь.

Про це заявив міністр оборони Росії Анатолій Сердюков після засідання Ради Росія-НАТО на рівні глав військових відомств, що відбулося в середу, 8 червня, у Брюсселі.

За словами міністра, наразі сторонам не вдається сформулювати кінцеву мету співпраці, визначити вигляд і архітектуру побудови.

Російська сторона пропонує створити спільну з НАТО систему, засновану на територіальному принципі розподілу відповідальності країн в певних секторах оборони.

У свою чергу, НАТО не приймає секторальный підхід, мотивуючи позицію тим, що альянс несе відповідальність за захист своїх учасників. НАТО пропонує Росії створити дві незалежні системи і налагодити обмін інформацією, що, за словами генсека альянсу Андерса Расмуссена, дозволить ефективніше захищати території як Росії, так і НАТО.

Тим не менш Сердюков виразив упевненість, що діалог має бути продовжений. У разі ж, якщо домовитися не вдасться, Росії доведеться розвивати власні наступальні ядерні сили, констатував міністр.

"Ми не отримали позитивних і виразних відповідей. Наші побоювання не були розвіяні", - сказав Сердюков. "НАТО поки не чує пропозицій Росії по ПРО, - підкреслив він. - НАТО наполягає на створенні двох незалежних систем".

За його словами, це може привести до ситуації, коли "до 2020 року в Європі може бути створена система ПРО, яка нівелює російський стратегічний потенціал". В цьому випадку Росія "буде вимушена шукати шляхи до подолання цієї системи, що приведе до нової гонки озброєнь".

Водночас міністр оборони відзначив, що військова співпраця Росії і НАТО розвивається дуже активно, що підтверджують спільні військово-повітряні навчання, що тривають наразі, "Пильне небо-2011", й успішні спільні маневри "Болд Монарх- 2011" біля берегів Іспанії по порятунку екіпажів аварійних підводних човнів, які щойно завершилися.

Читайте також:

На території Польщі стартували спільні військові навчання Росії і НАТО

Українські винищувачі тренувалися перехоплювати літаки Білорусі

WikiLeaks: американська система ПРО беззахисна перед російськими ракетами

НАТО викреслило Росію зі списку потенційних ворогів

ВідеоРосія погрожує НАТО гонкою озброєнь у разі невдачі з системою ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: