Росія пригрозила відмовитися від співпраці з НАТО

Причиною ультиматуму стали заплановані навчання військ НАТО у Грузії. Від участі в них вже відмовилися Казахстан, Естонія та Латвія.

Росія має намір відмовитися від відновлення контактів з НАТО на військовому рівні в тому випадку, якщо Альянс не відмінить свої навчання в Грузії. Про це заявив постпред Росії при НАТО Дмитро Рогозін.

За його словами, буде відмінена намічена на 7 травня зустріч начальників генеральних штабів Росія-НАТО. При цьому він додав, що запланована на 29 квітня зустріч Ради Росія-НАТО на рівні послів все-таки відбудеться.

Рогозін підкреслив, що "і з погляду Росії, і з погляду Грузії, і з погляду справи миру такого роду військові ігрища носять явно провокаційний характер". Він нагадав, що війні в Південній Осетії в серпні 2008 року також передували навчання НАТО. "Зараз ситуація повторюється з точністю на 100%", - заявив Рогозін.

Військові навчання НАТО, заплановані на 6 травня - 1 червня, викликали різке невдоволення російського керівництва. Зокрема, президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що ці навчання не сприяють відновленню співпраці між Альянсом і Москвою, а також загрожують ускладненнями.

Крім того, Казахстан, Естонія та Латвія ухвалили рішення відмовитися від навчань НАТО на території Грузії. Зокрема, Латвія мотивувала це тим, що зараз "ситуація не така, щоб додатково посилати людей" для навчань.

Про відновлення відносин Росії і НАТО було офіційно оголошено в березні. Крім того, повідомлялося про відновлення контактів на вищому рівні, які були перервані через грузино-південносетинську війну.

Читайте також:

НАТО запропонувало Росії поділити Грузію

НАТО перевіряє підготовку українських моряків

Новий генсек НАТО став головним ворогом мусульман

ФСБ: операція НАТО в Афганістані сприяла відродженню "Аль-Каїди"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: