Росія поновить розслідування справи про розстріл поляків в Катині

Верховний суд Росії став на бік правозахисників, які вимагають розсекретити архіви справи про Катинську трагедію.

Верховний суд Росії задовольнив скаргу правозахисного товариства "Меморіал" і поновив розслідування кримінальної справи щодо розстрілу органами НКВС польських офіцерів в Катині у 1940 році.

Суд визнав незаконною відмову Московського міськсуду розглянути скаргу "Меморіалу" на засекречення матеріалів цієї кримінальної справи. У результаті цим рішенням Верховного суду справа повертається в Мосміськсуду для розгляду по суті.

Мова йде про постанову Головної військової прокуратури про припинення розслідування Катинської справи - вона вийшла восени 2004 року. Правозахисники вимагають розсекретити цю постанову та матеріали самої справи і архіви, пов'язані з трагедією1940-го року.

Нагадаємо, у квітні цього року в Катині пройшли меморіальні заходи на згадку про загиблих тут людей. В період масових репресій 1930-х років тут поховали розстріляних в Смоленську радянських громадян - близько 8 тисяч людей, тут же в 1940 році органами НКВС були розстріляні і поховані більше 4 тисяч польських військовослужбовців, які після розділу Польщі опинилися восени 1939 року на радянській території. Пізніше в Катині нацистськими окупантами були розстріляні військовополонені Червоної армії.

Жалобним заходам в Катині цього року передувала ще одна велика трагедія – офіційна делегація Польщі на чолі з президентом Лехом Качинським, яка прямувала до Катині, розбилася в авіакатастрофі під Смоленськом. Всі 96 людей, які перебували на борту літака, загинули.

Після авіакатастрофи у Москві запропонували полякам "не робити Катинь приводом для суперечки".

Читайте також:

Опублікована промова Качинського, яку він мав виголосити в Катині

Росія запропонувала Польщі закрити тему Катині

"Містика Катині": грузинське ТБ поховало Качинського ще місяць тому

У Польщі згадали жертв "великоросійського шовінізму"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: