Росія попередила, що через декларацію газ для України може подорожчати

Росія виступає за неухильне дотримання довгострокових контрактів на транспарентній і економічно обґрунтованій основі.

Міністерство закордонних справ Росії заявляє, що ряд положень спільної декларації, підписаної Україною і ЄС 23 березня в Брюсселі, можуть призвести до подорожчання вартості газу для його українських і європейських споживачів.

Про це повідомила прес-служба МЗС РФ.

МЗС нагадує, що 19 січня були досягнуті двосторонні російсько-українські довгострокові домовленості, в яких чітко визначені ціна на природний газ і тарифи на його транзит через територію України.

"Проте ряд положень згаданої спільної декларації, зокрема, що допускає можливості зростання тарифів на транспортування природного газу, суперечать вказаним довгостроковим домовленостям, можуть призвести до подорожчання вартості газу для його українських і європейських споживачів. Росія виступає за неухильне дотримання довгострокових контрактів на транспарентній і економічно обґрунтованій основі", - відзначає прес-служба.

Також в міністерстві відзначають, що українська ГТС, через яку здійснюється до 80% об’єму транзиту російського природного газу до Європи, технологічно взаємозв’язана з газотранспортною системою Росії.

"Тому будь-які неузгоджені з російською стороною дії з її модернізації призведуть до зростання технологічних ризиків і можливих збоїв в постачаннях природного газу на Україну і до Європи. Це теж не вибір Росії", - говориться в повідомленні.

Крім того, МЗС відзначає, що модернізація транзитної системи вимагає залучення всіх сторін, що беруть участь в транзиті газу: постачальників, транзитерів і споживачів.

"Саме з такого розуміння виходила російська сторона, приймаючи запрошення брати участь у вказаній конференції. Як випливає з декларації, участь Росії в цих зусиллях не входила в плани ЄС. Нагадуємо в зв’язку з цим нашим європейським партнерам, що в статті 65 Угоди про партнерство і співпрацю Росія - ЄС прямо указується на важливість взаємодії в справі модернізації енергетичної інфраструктури", - відзначає міністерство.

Подібні дії важко розцінити як спрямовані на зміцнення співпраці Європейського Союзу з Росією, відзначає МЗС.

"Будь-які домовленості, які не враховують взаємозалежність цих інтересів, здатні призвести до дезорганізації енергетичної співпраці і утворення в цій сфері розділових ліній. Розраховуємо, що країни ЄС і Україна, а також інші держави вибудовуватимуть свою енергетичну політику у дусі партнерства і позитивної взаємозалежності", - говориться в повідомленні.

Раніше заступник голови правління "Газпрому" Валерій Голубєв заявив, що Україна буде купувати російський газ у II кварталі 2009 року за ціною 280 доларів за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, 23 березня в Брюсселі відбулася міжнародна інвестиційна конференція з питань модернізації української ГТС. Україна підписала з Євросоюзом спільну декларацію, пообіцявши створити "прозорий" газовий ринок.

У відповідь російська делегація залишила міжнародний інвестиційний форум після оголошення церемонії підписання підсумкової спільної декларації.

Читайте також:

Путін: Росія перегляне відносини з ЄС, якщо її ігноруватимуть

Україна підписала спільну газову декларацію з ЄС

Ющенко пояснив, що Україна готова співпрацювати з Росією по енергетиці

"Газпром" пообіцяв підняти ціну на газ для України


 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: