Росія висунула Білорусі газовий ультиматум: у Лукашенка є 5 днів

Глава "Газпрому" поскаржився, що Білорусь продовжує платити за газ за ціною 2009 року. Дмитро Мєдвєдєв пригрозив Мінську "суворими заходами".

Росія дала Білорусі п'ять днів для того, щоб визначитися з оплатою боргу за російський газ. Якщо Мінськ вирішить не платити, "Газпром" пригрозив скоротити постачання газу республіці пропорційно наявному боргу.

"За умовами контракту, у нас є всі підстави скоротити обсяги постачання газу в Білорусь пропорційно заборгованості перед "Газпромом", - сказав глава російського газового монополіста Олексій Міллер на зустрічі з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим у заміській резиденції глави держави.

"Давайте тоді так зробимо: з урахуванням того, що ми з Білоруссю взаємодіємо в партнерському ключі, дамо п'ятиденний термін для наших колег для того, щоб вони визначилися, як поводити себе далі", - сказав Мєдвєдєв.

Він доручив Міллеру "вийти на керівників відповідних білоруських структур, які цим питанням займаються, і запропонувати їм у найкоротші терміни погасити заборгованість".

"Якщо цього зроблено не буде, тоді доведеться застосувати суворіші заходи", - підкреслив Мєдвєдєв.

Міллер нагадав, що Білорусь в односторонньому порядку продовжує платити за газ за ціною 2009 року. За даними російською сторони, заборгованість Мінська у поточному році становить близько 200 мільйонів доларів.

Мєдвєдєв зауважив, що питання про ліквідацію заборгованості Білорусі за газ він обговорював на недавній зустрічі з білоруським президентом Олександром Лукашенком.

"Я розмовляв з Олександром Григоровичем, він сказав, що це (ситуація з заборгованістю) визначається скрутним фінансовим становищем, але, якщо чесно, зараз всім важко, і у "Газпрому" багато проблем", - розповів Мєдвєдєв.

"Тому, на жаль, це недостатнє пояснення", - додав він.

Глава "Газпрому" заявив, що у Білорусі є кошти для оплати боргу. Міллер повідомив, що обсяг придбаних "Газпромом" акцій "Бєлтрансгазу" на суму 2,5 мільярда доларів був спрямований "на компенсацію підвищення ціни на газ".

Читайте також:

Білорусь подала на Росію до суду

Лукашенко готовий здати транзитну трубу в обмін на газ за "російським" цінами

Прем'єр-міністр Білорусі відмовився зустрічатися з Путіним

Білоруси порадили Москві стримати імперські амбіції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: