Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія потай торгує нафтою з Північною Кореєю через незаконну мережу - ЗМІ

Припускається, що третина імпортованої КНДР нафти - російська.

У південнокорейському Інституті політичних досліджень Asan з'ясували, що Пхеньян закуповує значну частину своєї нафти у Росії в обхід санкцій США проти КНДР.

Про це пише Huffington Post Deutschland.

Зазначається, що ця торгівля не відбивається в офіційній статистиці. Дослідження було зроблене на основі російських митних даних.

Згідно з дослідженням, в період від 2015 до 2017 роки з Росії до Північної Кореї було транспортовано майже 4,4 млн барелів очищеної нафти вартістю 238 млн доларів – це третина від загальної кількості імпортованої КНДР нафти за цей період.

Видання зауважує – раніше експерти припускали, що Північна Корея отримує більшу частину нафти з Китаю.

Передбачається, що Росія створила незаконну торговельну мережу, яка, ймовірно, використовується і сьогодні, щоб обійти американські санкції. На кордоні між Росією і Північною Кореєю розташоване селище Хасан, яке має залізничне сполучення з північнокорейським портом Раджин. На цю ділянку залізниці не поширюються санкції США. Тому південнокорейські експерти вважають, що залізничне сполучення є лазівкою для контрабандної торгівлі, йдеться у статті.

Нагадаємо, постпред США в ООН звинуватила РФ у порушенні резолюцій щодо КНДР. Санкції проти Пхеньяна не будуть скасовані аж до повної денуклеаризації Північної Кореї. Постпред США заявила, що Росія видала дозволи на роботу на своїй території кільком тисячам громадян КНДР і тим самим порушила санкційні резолюції РБ ООН щодо КНДР.

ВідеоПівнічна Корея демонтувала свій єдиний полігон для підземних ядерних випробувань

Технічних експертів серед присутніх не було, самі лише медійники, яких відібрали у Пхеньяні. Влада КНДР запевняє, що підірвані всі три діючі шахти та наземні споруди. Мовляв, цим вона демонструє свої миролюбиві настрої після історичної зустрічі глав двох Корей. Насправді ж вчені вважають, що полігон був нефункціональний ще з минулої осені, коли його частина обвалилася після випробувань.

Північна Корея демонтувала свій єдиний полігон для підземних ядерних випробувань

Вибір редакції