Росія поверне Австрії цінності, викрадені під час Другої світової війни

Наприкінці Другої світової війни з Австрії і Німеччини вагонами до Москви вивозилися предмети мистецтва.

Росія вперше заявила про свою готовність повернути Австрії викрадені культурні цінності. Йдеться про 51 з 80 архівних фондів з Австрійського державного архіву, що знаходяться в Москві.

Глава Австрійського державного архіву Лоренц Миколецький повідомив, що в середу з Москви буде відправлено 10770 документів - "80% від загального обсягу викрадених архівних цінностей". Це документи австрійських відомств і політичних партій і організацій, а також приватні архіви. При цьому документи Пан'європейського союзу або
різних масонських лож залишаться в Москві.

Наприкінці Другої світової війни з Австрії і Німеччини вагонами до Москви вивозилися предмети мистецтва. У 1998 році в Росії був прийнятий закон про реституцію, а в 2003 році Австрія відправила до Росії запит про повернення культурних цінностей.

Австрія вимагає повернути і 570 персидських папірусів з Австрійської національної бібліотеки, в яких розповідається про завоювання Єгипту на початку VII століття. Як заявляє в зв'язку з цим МЗС Австрії, в цьому напрямку зроблено поки небагато, не дивлячись на те, що Австрія вже випустила з рук свій основний козир на переговорах, передавши росіянам у травні 2005 року бронзову статую "Летючий Гермес". Як крок у відповідь Австрія чекає від Росії у тому числі і повернення 860 томів з бібліотеки фонду Естерхазі.

Переговори про решту 20% архівних фондів Австрійського державного архіву проводитимуться восени.

Читайте також:

Росія та Китай масово скуповують долари

При в’їзді до Росії братимуть відбитки пальців

МЗС Росії наполегливо радить Києву відмовитися від "чорних списків"

Між Росією та Білоруссю розгорілася "молочна війна"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: