Росія поверне Ірану аванс за С-300

Росія мусить повернути 166,8 мільйона доларів, отриманих за контрактом на постачання Тегерану зенітних ракетних комплексів С-300.

Росія поверне Ірану аванс у розмірі 166,8 мільйона доларів, отриманий за контрактом на постачання Тегерану зенітних ракетних комплексів С-300.

Про це заявив генеральний директор держкорпорації "Ростехнології" Сергій Чемезов. "Відповідно до пункту контракту про форс-мажорні обставин ми зобов'язані повернути ось цю суму авансу, яку отримали", - заявив він, зазначивши, що "ні про яку іншу компенсацію мова не йде".

За словами Чемезова, кошти на виплату грошей Ірану можуть бути взяті з державного бюджету Росії, причому посередником у перерахуванні коштів будуть "Ростехнології". Як інший варіант Чемезов назвав продаж С-300, що призначалися Ірану, іншій державі - частина виручених від продажу грошей буде виплачена Тегерану. Слід зазначити, що до останнього часу розмір виплат за невиконання іранського контракту з С-300 не називався.

Раніше висловлювалися припущення, що Росії необхідно буде виплатити Ірану компенсацію за відмову виконувати контракт. За деякими оцінками, розмір компенсації може скласти 10-25 відсотків від суми контракту. Наприкінці вересня 2010 року голова комітету Держдуми з міжнародних справ Костянтин Косачов оцінив можливу суму виплат Ірану в мільярд доларів.

Контракт на поставку Ірану п'яти дивізіонів ЗРК С-300ПМУ-1 був підписаний в кінці 2007 року. Сума угоди склала 800 мільйонів доларів. 9 червня 2010 ООН ввела санкції відносно Ірану, що забороняють продаж країні практичних всіх типів озброєння. 22 вересня президент Росії Дмитро Мєдвєдєв підписав указ, що передбачає заборону на передачу С-300 Тегерану.

Читайте також:

Іран пригрозив Росії судом за зрив постачань С-300

Росія виставить рахунок США за відмову від поставок ракет Ірану

Іран запускає виробництво власного аналогу російських С-300

Росія відмовилася озброювати Іран на догоду ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: