Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія поверне Туреччині 1 млрд доларів за газ - Ердоган

Анкара домоглася знижки на блакитне паливо.

Росія поверне Туреччині 1 млрд доларів в якості різниці в оплаті за поставлений газ.

Про це оголосив турецький президент Рерджеп Тайіп Ердоган, передає агентство Анадолу.

Ердоган нагадав, що 2015 року Туреччина зажадала від Росії зробити знижку на газ. Після того, як Москва відмовилася надати знижку, Анкара звернулася до Міжнародного арбітражу.

У підсумку сторони досягли угоди про знижку в 10,25%.

"За підсумками довгих обговорень було досягнуто угоду про знижку в розмірі 10,25 відсотків на газ, поставлений в 2015 і 2016 роках. Різницю в оплаті за ці два роки, а саме 1 млрд доларів, буде повернуто Туреччині", - сказав Ердоган.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

Залиште свій коментар

Вибір редакції