Росія повідомила ICAO про нові небезпечні зони над Кримом

Напередодні ввечері Україна опублікувала список небезпечних зон для польотів над Чорним морем.

Росія повідомила International Civil Aviation Organization (ІКАО) про нові небезпечні зони для польотів над Чорним морем, які раніше встановила Україна.

Про це повідомив заступник міністра транспорту РФ Валерій Окулов, передає Інтерфакс.

"Зараз відбувається аеронавігаційна рада північноатлантичного бюро ICAO. Там наші представники якраз озвучили ситуацію, пов'язану з введенням цих заборонених зон", – заявив він.

За його словами, Росія розраховує, що ця заява буде прийнята в якості офіційної резолюції.

Нагадаємо, напередодні ввечері Україна опублікувала список небезпечних зон для польотів над Чорним морем.

"Нові небезпечні зони встановлені в повітряному просторі над нейтральними водами Чорного моря і частково над чорноморськими територіальними водами Російської Федерації на північний захід і південний схід від півострова Крим. Причина встановлення нових небезпечних зон в НОТАМах не вказана", – говорилося в повідомленні Росавіації.

"Розташування всіх встановлених українською стороною небезпечних зон як над нейтральними, так і над територіальними водами перебуває в так званому районі польотної інформації Сімферополь (РПІ Сімферополь). РПІ Сімферополь - це обмежена ділянка повітряного простору над Чорним морем, в якому управління повітряним рухом здійснюють диспетчери російського провайдера аеронавігаційного – Державної корпорації по організації повітряного руху в Російській Федерації (ГК Орпр)", – повідомлялося в документі.

Своєю чергою, Росавіація заявляє, що польотам над Кримом нічого не загрожує, повітряний простір над півостровом закрито не буде, безпека польотів російських авіакомпаній, що здійснюють рейси між Сімферополем і іншими містами Росії, гарантована.

Варто відзначити, що Україна кілька днів тому вже оголошувала деякі ділянки повітряного простору над Чорним морем, у тому числі 6 морських миль (12 км) в територіальних водах Росії, зоною ракетних стрільб.

Також 24 листопада Київ видав НОТАМ (авіаційне повідомлення) про активування небезпечних зон у повітряному просторі у зв'язку з планованими 1 і 2 грудня ракетними стрільбами.

Після цього, Міноборони РФ запросило аташе з питань оборони при посольстві України в Росії для вручення військово-дипломатичної ноти у зв'язку з планами України провести ракетні стрільби поруч з Кримом.

Своєю чергою, командування Повітряних сил Збройних сил України стверджувало, що завчасно попередило провайдерів авіаційних послуг різних держав про небезпеку використання повітряного простору в південній частині України 1-2 грудня, коли там будуть проводитися навчання, у тому числі повітряні стрільби. Зазначалося, що "стрільби відбуватимуться виключно у повітряному просторі України, над відкритим морем" і будуть здійснюватися суворо у відповідності з нормами міжнародного права.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: