Росія припинила постачання нафти до Білорусі

Нафтотрейдери повідомили про припинення постачання нафти Білорусі. Своїх запасів Мінську вистачить на кілька днів.

Росія припинила постачання нафти білоруським нафтопереробним заводам.

Про це повідомили двоє трейдерів неназваних російських нафтових компаній.

На транзиті нафти в Європу це поки що не позначилося. В компаніях "Гомельтранснафта" і "Белнефтехим" не змогли одразу прокоментувати цю інформацію.

На двох білоруських НПЗ - Нафтан і Мозир - запасів нафти вистачить приблизно на тиждень. Коли 4 січня в Білорусії закінчаться канікули, президент Олександр Лукашенко "повернеться і вирішить, що робити".

Зупинка поставок сталася після того, як Росія і Білорусь не змогли домовитися про новий контракт. У відповідь на вимогу 100% оплати митних платежів Мінськ погрожує підняти плату за транзит російської нафти до Європи до 45 доларів за тонну.

Крім того, як заявило близьке до переговорів білоруський джерело, у Мінську вважають безглуздим участь Білорусії в Митному союзі у випадку збереження російських експортних мит на нафту.

Раніше помічник міністра енергетики РФ Ірина Єсипова повідомляла, що переговори про постачання і транзит нафти через Білорусь тривають.

Віце-президент "Транснафти" Михайло Барков, у свою чергу, заявив, що Москва не скоротить обсяг транзиту нафти через Білорусь ні за яких обставин.

Читайте також:

Білорусь погрожує Росії виходом з митного союзу

Білорусь отримала 200 млн доларів кредиту від Росії

Європа вже не боїться зриву постачань російської нафти

Україна і Росія погодили ставку на транзит нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: