Росія припинила постачати Ірану ракети

Росія заморозила угоду на постачання Ірану ракетних комплексів С-300, попри те, що іранська сторона вже виплатила аванс.

Угода між Росією та Іраном на постачання зенітно-ракетних комплексів С-300 заморожена.

Цю інформацію підтвердили два інформованих джерела в оборонному комплексі.

Контракт вже вступив в силу, а іранська сторона виплатила аванс і почала здійснювати регулярні платежі. Причина заморозки угоди не називається.

Раніше повідомлялося, що відмова Росії від поставок ЗРК С-300 в Іран є можливою. При цьому наголошувалося, що ніяких виплат за контрактом не здійснювалося. Це пояснюється тим, що Росія ще не підтвердила його вступ у силу.

Представники "Рособоронекспорту" та Концерну ПВО "Алмаз-Антей" коментувати ситуацію, що склалася, відмовилися.

Сума контракту на поставку ЗРК С-300, який уклали сторони, за різними даними складає від 800 мільйонів до 1 мільярда доларів.

Вже в поточному році Росія повинна була відвантажити до Ірану продукцію на суму понад 300 мільйонів доларів. Можливо, цю техніку викупить Міноборони Росії.

Інформація про те, що Росія уклала з Іраном контракт на поставку п'яти дивізіонів ЗРК С-300 модифікації ПМУ-1, з'явилася в кінці 2007 року. Обидві сторони довгий час спростовували факт операції.

У грудні 2008 року Іран заявив, що принципова домовленість з Росією з приводу С-300 вже досягнута, і незабаром почнуться поставки комплектуючих ракетних комплексів. Российская сторона назвала цю інформацію такою, що не відповідає дійсності.

Можливі поставки зброї до Ірану стурбували Ізраїль. Крім того, проти цього контракту виступали США, а також кілька інших держав. За даними деяких видань, саме політичні причини вплинули на те, що Росія довгий час відмовлялася приймати остаточне рішення з приводу постачання С-300.

Читайте також:

Мєдвєдєв зустрівся з Обамою та "здав" Іран

Іран випробував свою найпотужнішу балістичну ракету

Україна до 2012 року візьме на озброєння супер-ракети

Іран випробував нові ракети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: