Росія продала США урану на мільярд доларів

Паливо, яке буде виготовлено в рамках даного контракту, постачатиметься на АЕС у Техас, Міссурі і Каліфорнію.

Сергій Кірієнко
Lenta.ru
Глава "Росатома" Сергій Кірієнко
Сьогодні, 26 травня, російська компанія "Техснабэкспорт" і три американські компанії групи енергокомпаній FuelCo підписали три довгострокові контракти на постачання збагаченого урану.

Підписані контракти дозволяють здійснювати прямі постачання збагаченого урану трьом енергокомпаніям з 2014 по 2020 роки. "Обсяг контракту - 1млрд доларів", - заявив глава "Росатома" Сергій Кірієнко.

"Це історична подія, " Техснабэкспорт" і FuelCo майже п'ять років інтенсивно працювали над тим, щоб досягти цього успіху", - повідомив президент групи американських компаній FuelCo Брюс Гамільтон. За його словами, паливо, яке буде виготовлено в рамках даного контракту, постачатиметься на атомні електростанції, розташовані в американських штатах Техас, Міссурі і Каліфорнія.

В той же час глава "Росатома" після підписання заявив, що "відкрито нову еру у взаєминах між російською атомною галуззю і американськими компаніями". "Починається практична робота за угодою, яку ми підписали з Мінторгом США трохи більше року тому", - підкреслив Кірієнко.

Слід зазначити, що ці контракти стали першими після підписання в 2008 році поправки до угоди про припинення антидемпінгового розслідування постачань російського урану в США.

Читайте також:

В Єгипті знайшли сліди високозбагаченого урану

Росія залишилась без найбільшого атомного підводного човна

Росія – найнебезпечніша країна для водіїв

Путін почав друкуватися в журналі "Русский пионер"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: