Росія продавала Індії браковані ракети

Продані Росією ракети вийшли з ладу задовго до того, як завершився термін їхнього зберігання.

Майже половина ракет класу "повітря-повітря", куплених індійськими ВПС у Росії, виявилися бракованими: вони не проходили перевірок на землі, або не наводилися на ціль під час випробувань у повітрі. Як виявилось, ракети вийшли з ладу задовго до того, як завершився термін їхнього зберігання.

Такі дані звіту Генерального аудитора Індії, зроблені на основі перевірки озброєння ВПС країни, пише The Indian Express. У статті уточнюється, що йдеться про ракети середньої дальності R-77, які ставлять на озброєння бойових літаків Су-30МКІ, МІГ-29 і МІГ-21.

Як повідомив виданню відставний військовослужбовець, знайомий з проблемою, вона не є новою для індійських ВПС. З 1996 року, коли країна стала купувати у Росії ці ракети, виробника сповіщали про технічні недоліки, і кілька разів бригади російських фахівців виїжджали до Індії для перевірки на місці.

Газета цитує колишнього Головного маршала індійської авіації Крішнасвамі: "Коли ці ракети купувалися, вони були найкращими у світі, таких не було в жодної іншої країни. Але Індія тоді не мала можливості самостійно випробовувати такі ракети, тести повинні були проводитися в Росії".

Як нагадує газета, під час Каргільського озброєного конфлікту з Пакистаном 1999 року наявність цих ракет у Індії стала значним стримуючим чинником для супротивника, і пакистанська сторона прямо це визнавала. Тому після війни Індія замовила в Росії ще дві тисячі ракет R-77.

Слід зазначити, що нарікання з приводу російської військової техніки були і у військово-морських сил Індії. У 2001 році їх командування звинуватило Росію в постачаннях бракованого устаткування і брудних угодах через її посередників.

Як говорилося в заяві, Росія користується тим, що індійці інколи перебувають у безвихідній ситуації, коли вони терміново потребують того або іншого устаткування, і доводиться купувати його за будь-яку ціну. Але після проведених досліджень з'ясувалося, що часто-густо російська сторона проявляє нечесність в оборудках.

А в 2008 році проблеми з неякісними постачаннями виникли в Росії з Алжиром. Ця країна тоді повернула 15 винищувачів МІГ-29, висловивши незадоволеність їхньою якістю.

У січні цього року стало відомо, що забраковані Алжиром літаки купить російське Міноборони.

Читайте також:

Росія перелякала США ракетами, пущеними з Північного полюсу

Росія вдруге за два дні запустила балістичну ракету

У Криму затримали моряків ЧФ Росії з вантажем крилатих ракет

Росія запустила стратегічну ракету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: