Росія програла чеченцям в Євросуді

Чеченці виграли в Євросуді три справи проти Росії.

Росія програла в Європейському суді з прав людини три справи, які порушили жителі Чечні. Позивачі звинувачували російську владу в зникненні і загибелі їхніх родичів в 2002-2004 роках. Суд ухвалив, що Росія повинна виплатити потерпілим компенсацію у розмірі 250 тисяч євро.

Дані справи стосувалися зникнення в жовтні 2002 року чотирьох братів Долсаєвих, яких забрали прямо з їхнього будинку, вбивства в квітні 2004 року Анзора Самбієва, труп якого був знайдений наступного дня після затримання, і зникнення Іси Заурбекова, якого затримали в лютому 2003 року. За словами потерпілих, затримання проводилися військовими російської армії.

Суд ухвалив, що з боку влади Росії мало місце порушення низки статей Європейської Конвенції про права людини і основних свобод та ухвалив виплатити потерпілим 24 тисячі євро як відшкодування матеріального збитку, 210 тисяч євро за моральний збиток. Ще 18,65 тис. євро Росія повинна виплатити на покриття судових витрат.

Якщо протягом трьох місяців жодна зі сторін не звернеться з проханням передати справу у Велику палату суду, то ухвалене рішення вступить в силу.

Нагадаємо, що для того, щоб скарга була прийнята до розгляду Європейським судом з прав людини, позивачі повинні вичерпати всі внутрідержавні засоби захисту своїх прав. 

Читайте також:

200 тисяч постраждалим від військових

Вчителька виграла справу проти України 

Євросуд просить звільнити екс-віце-президента ЮКОСа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: