Росія пропонує альтернативу планам США

Російські пропозиції щодо протиракетної оборони є альтернативою, а не доповненням до американських планів розміщення елементів ПРО в Європі.

Михайло Каминін
Lenta.ru
Реалізація російських пропозицій можлива лише у разі відмови США від розміщення ПРО на території Європи.
Російські пропозиції щодо протиракетної оборони є альтернативою, а не доповненням до американських планів розміщення елементів ПРО в Європі, заявив офіційний представник МЗС Росії Михайло Каминін у п'ятницю.

За його словами, на засіданні Ради РОСІЯ-НАТО, яке відбулося 25 липня в Брюсселі і в центрі якого були проблеми ПРО, російська делегація роз'яснила ініціативи президента РФ Володимира Путіна, зроблені в Гайліґендамі і Кеннебанкпорті.

"Російські пропозиції - альтернатива, а не доповнення до американських планів розміщення елементів ПРО в Європі. Був відмічений "пакетний" характер наших ініціатив і неприпустимість "висмикування" їх окремих положень", - сказав Каминін. За його словами, реалізація російських пропозицій можлива лише у разі відмови США від розміщення третього позиційного району (ТПР) глобальної ПРО на території Європи, а також її ударних компонентів у космосі.

"При цьому на час проведення переговорів роботи зі створення ТПР повинні бути заморожені", - підкреслив офіційний представник МЗС РФ. За словами дипломата, російська делегація проінформувала членів Ради про основні елементи позиції Росії в діалозі з США і виклала аргументацію про відсутність ракетних погроз, що вимагають створення глобальної ПРО.

"Було підкреслено, що розробка, створення і розгортання систем протиракетної оборони, що зачіпає інтереси безпеки багатьох держав, повинні здійснюватися на основі колективних оцінок реальних ракетних загроз. При цьому важливо, щоб такі дії не підривали глобальної або регіональної стабільності і не приводили до появи нових розділових ліній в світі", - повідомив Каминін.

Він відзначив, що увага учасників засідання була привернута до російської пропозиції про стратегічне партнерство у формуванні багатобічної системи безпеки проти ракетних погроз. "У разі ухвалення російських ініціатив російсько-американські відносини зможуть поступово набути стратегічного характеру, що формує принципово нову якість відносин у сфері міжнародної безпеки", - сказав Каминін.

За словами дипломата, обмін думками показав, що "представники багатьох країн НАТО розділяють нашу точку зору про необхідність продовження консультацій для виходу на взаємоприйнятний результат, який враховував би заклопотаності всіх зацікавлених країн".

"Ми вітаємо активізацію діалогу в Раді Росія - НАТО щодо проблематики ПРО", - підкреслив офіційний представник МЗС. У Москві, за словами представника МЗС, розраховують, що цей формат переговорів "надає можливість провести сумісну оцінку ракетного розповсюдження в світі і визначити параметри ракетних погроз на період до 2020 року".

"Це дозволило б спільно погоджувати ефективні заходи дипломатичного, економічного і, якщо знадобиться, військово-технічного характеру, направлені на їх нейтралізацію при пошані законних інтересів всіх членів міжнародного співтовариства", - сказав Каминін.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: