Росія просить ООН засудити героїзацію нацизму

У проекті резолюції Росія висловлює глибоку заклопотаність стосовно прославляння нацистського руху.

Росія внесла на розгляд профільного комітету Генеральної асамблеї ООН проект резолюції, яка засуджує прославляння нацизму, зокрема ветеранів Ваффен СС, а також осквернення пам'ятників борців з фашизмом.

Проект висловлює глибоку заклопотаність стосовно прославляння нацистського руху, в тому числі, шляхом спорудження його представникам пам'ятників і меморіалів і проведення публічних демонстрацій в цілях прославляння нацистського минулого.

Голосування щодо тексту проекту резолюції "Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" у комітеті з соціальних і гуманітарних питань Генасамблеї ООН з заплановано на початок наступного тижня. Саме розгляд документа в комітеті є визначальним етапом його схвалення в ООН.

Розгляд та прийняття резолюції на пленарному засіданні асамблеї, яке зазвичай підтримує рішення комітету, намічено на середину грудня.

Аналогічні резолюції приймаються з ініціативи Росії з 2005 року. У 2009 році за неї проголосували 124 делегації, 55 країн (включаючи держави Євросоюзу) утрималися, а проти виступили лише США.

Росія неодноразово виступала з різкою критикою політики й дій влади низки країн, в тому числі, Естонії, Латвії та України, щодо прославляння пособників нацизму, вказуючи також на неприпустимість знищення пам'ятників радянським воїнам-визволителям.

Нагадаємо, нещодавно у Латвії колишній легіонер Ваффен СС Вісвалдіс Лацис був призначений головою комісії парламенту Латвії з виконання Закону про громадянство.

Читайте також:

У Єкатеринбурзі розписали дерева гаслами "Гітлер живий"

Президент Чилі наспівав у Німеччині гімн Третього рейху

У Німеччині вперше відкривається виставка, присвячена Гітлеру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: