Росія протестувала на Африці нову тактику масштабної дезінформації. Її викрив Facebook

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росіяни почали залучати до своїх кампаній місцевих жителів.

Перед американськими виборами-2020 Росія випробовує нові тактики дезінформації у масштабній кампанії щодо Африки на Facebook.

Про це пише The New York Times.

Так, Facebook заявив у середу, що він усунув три підтримувані Росією мережі впливу на своєму сайті, які були спрямовані на африканські країни, серед яких Мозамбік, Камерун, Судан і Лівія. Компанія заявила, що інтернет-мережі були пов'язані з "кухарем Путіна" Євгеном Пригожиним.

За даними Facebook, три мережі використовували майже 200 фейковий акаунтів, щоб охопити понад мільйон користувачів.

На відміну від попередніх кампаній з втручання, цього разу Росія націлилась на кілька країн, використовуючи арабську мову, повідомляє інтернет-обсерваторія Стенфорда, яка співпрацювала з Facebook, щоб викрити РФ.

Частина зусиль була спрямована на пропагування російської політики, частина – критикувала французьку та американську політику в Африці. Росіяни також працювали з мешканцями африканських країн, щоб створити облікові записи Facebook, замасковані під справжні.

Як зазначається, зусилля були в рази більшими за обсягами, ніж ті, які росіяни розгорнули в США 2016 року. Так, "фабрика тролів" 2016 року в середньому розміщувала у Facebook 2442 постів на місяць. Цього ж разу одна з мереж на півночі та в центральній Африці розмістила, за даними дослідників Стенфорда, 8 900 постів лише в жовтні.

Кампанія підкреслила, шо Росія продовжує агресивно випробовувати різні методи дезінформації, навіть коли її втручання через Інтернет перебуває під ретельним наглядом.

Як зазначається, поширивши використання своєї тактики на регіон, який контролюється менш пильно, ніж США та Європа, Росія, схоже, намагається розширити сферу свого впливу в Африці, де почала розповсюджувати пропаганду та будувати політичну інфраструктуру.

Алекс Стамос, директор Інтернет-обсерваторії Стенфорда та колишній керівник Facebook, заявив, що ця кампанія матиме наслідки для Сполучених Штатів напередодні президентських виборів наступного року.

За його словами, велика ймовірність того, що російські групи вже використовували ту саму модель роботи з місцевими жителями США, щоб розміщувати повідомлення у Facebook. Залучивши місцевих жителів, за його словами, росіянам не потрібно буде створювати підроблені рахунки або створювати облікові записи з Росії, що полегшить їхнє просування.

Нагадаємо, раніше Bloomberg писав про ще одну нову тактику російських інтернет-тролів. Вони поширюють політично-провокаційні повідомлення через фейкові акаунти в соціальних мережах замість того, щоб писати їх самостійно. Фахівці помітили скорочення кількості випадків створення нового контенту за допомогою підроблених облікових записів з 2017 по 2018 рік і перехід до створення масових фоловерів, яких можна було б використовувати для поширення повідомлень.

Відео Чергове російське втручання у вибори зафіксували у ПАР

Про спробу вплинути на волевиявлення свідчать документи, які потрапили у руки журналістів британського видання The Guardian. У файлах описана кампанія, яка мала на меті заплямувати репутацію лідерів опозиційної прозахідної партії та посилити позиції керівної. Операцію планувала організація, пов'язана з бізнесменом Євгеном Пригожиним, відомим як "кухар Путіна" та творець "Фабрики тролів". Чи була кампанія реалізована – невідомо.    

Чергове російське втручання у вибори зафіксували у ПАР

Залиште свій коментар

Вибір редакції