Росія провела успішний пуск ракети "Булава"

Як повідомили у Міноборони РФ, "пуск за всіма параметрами проведено успішно", бойові блоки доставлені ракетою в заданий район полігону у встановлений час.

У вівторок, 28 червня, російський атомний підводний човен "Юрій Долгорукий" виконав в акваторії Білого моря пуск міжконтинентальної балістичної ракети "Булава". За словами представника Міноборони РФ полковника Ігор Конашенкова, пуск пройшов успішно.

"Вперше в рамках програми державних льотно-конструкторських випробувань комплексу пуск ракети був проведений з підводного положення зі штатного носія, яким є атомний підводний човен "Юрій Долгорукий", - сказав Конашенков.

За його словами, "пуск за всіма параметрами проведено успішно", бойові блоки доставлені ракетою в заданий район полігону Кура (Камчатський край) у встановлений час.

15-й випробувальний пуск ракети "Булава" з борту атомного підводного ракетоносця "Юрій Долгорукий" планувався на 17 грудня 2010 року, але був відкладений через неготовність підводного човна. За офіційною версією, причиною стала складна льодова обстановка в Білому морі.

Попередній випробувальний пуск "Булави" був здійснений 29 жовтня минулого року з борту важкого атомного підводного ракетного крейсера стратегічного призначення "Дмитро Донський", спеціально переобладнаного під пуски нової ракети. З 14 випробувальних пусків "Булави" 7 вважаються успішними чи частково успішними, решта - аварійні.

Р30 3М30 "Булава" (РСМ-56 - для використання в міжнародних договорах, SS-NX-30 - за класифікацією НАТО) - новітня російська триступенева твердопаливна ракета, призначена для озброєння перспективних атомних підводних стратегічних ракетоносців проекту "Борей".

Ракета здатна нести до десяти гіперзвукових маневруючих ядерних блоків індивідуального наведення, здатних змінювати траєкторію польоту по висоті і курсу і вражати цілі в радіусі до 8 тис. км. "Булава" складе основу перспективного угруповання стратегічних ядерних сил Росії до 2040-2045 років.

Читайте також:

Іран вивів на орбіту черговий супутник

Індія випробувала балістичну ракету

Пакистан випробував ракету, що може нести ядерну боєголовку

Німецька загадка російської душі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: