Росія розмістила в Абхазії 27 військових літаків

Міністр закордонних справ Грузії Грігол Вашадзе заявив про розміщення в Абхазії 27 військових російських літаків. Абхазія цю інформацію спростовує.

В Абхазії розміщено 27 російських військових літаків. Про це заявив міністр закордонних справ Грузії Грігол Вашадзе. За його словами, літаки розміщені на колишній радянській базі в Гудауті, що, на думку грузинської сторони, є порушенням угоди про адаптацію Договору про звичайні збройні сили в Європі від 19 листопада 1999 р., передає Associated Press.

Слова Вашадзе були відразу спростовані заступником міністра оборони Абхазії Гарі Купальбою. За словами представника Абхазії, ніяких російських літаків в регіоні не немає, проте він не виключив їх появи в майбутньому.

Нагадаємо, 1 лютого ц.р. міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив про те, що Росія розраховує найближчим часом підписати угоду з Абхазією про співпрацю у військовій області.

Між тим, Білий дім висловлює співчуття у зв'язку з планами Росії щодо будівництва військових баз на території Абхазії і Південної Осетії, оскільки вони суперечать угодам по припиненню вогню, досягнутим Москвою і Тбілісі.

"Останні заяви про посилення військової присутності РФ в грузинських регіонах Абхазія і Південна Осетія без згоди грузинського уряду очевидним чином порушують ці зобов'язання", - цитує агентство Reuters заява офіційного представника Держдепу, зроблене у п'ятницю, 6 лютого. 

На думку Білого дому, Росія після військової операції в Грузії влітку 2008 року погодилася, що чисельність її збройних сил і місць їх базування в Абхазії і Південній Осетії повинно бути приведено до колишнього рівня. 

Читайте також:

Росія хоче розмістити в Абхазії бойові літаки

Москва почала делімітацію кордонів з Абхазією і Південною Осетією

США не будуть розміщати військові бази в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: