Росія розмістить на Курилах сучасне озброєння

Як зазначив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв, всі повинні розуміти, що острови Курильської гряди - це територія РФ, на яку поширюється її суверенітет.

 Росія докладе усіх зусиль для стратегічної присутності на Курилах, військові в регіоні повинні бути забезпечені сучасним озброєнням для забезпечення безпеки островів як невід'ємної частини країни. Про це заявив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв на зустрічі з головою Міноборони Анатолієм Сердюковим і міністром регіонального розвитку Віктором Басаргіним.

"Всі повинні розуміти, що острови Курильської гряди - це територія РФ, на яку поширюється її суверенітет. Ми будемо робити всі необхідні зусилля для зміцнення стратегічної присутності на островах Курильської гряди при розвитку добрих відносин з сусідами", - сказав Мєдвєдєв.

Він підкреслив, що озброєння на Курилах має бути "необхідним і достатнім, сучасним, щоб забезпечити безпеку островів як невід'ємної частини РФ".

"До кінця цього місяця підготуємо програму. Зараз вже розуміємо, яка зброя має перебувати (на Курилах – ред.). До кінця місяця приймемо рішення", - зазначив у відповідь Сердюков.

Нагадаємо, питання приналежності Курильських островів є одним з найбільш гострих у відносинах Росії та Японії. Японський уряд обґрунтовує свою позицію Симодським трактатом про торгівлю і кордони, підписаним 7 лютого 1855 року, тоді як Росія вважає, що острови відійшли до СРСР за підсумками Другої світової війни.

Нещодавно прем'єр-міністр Японії Наото Кан назвав візит Мєдвєдєва на спірні острови Курильської гряди "образою, яка не прощається".

У відповідь помічник президента РФ Сергій Приходько заявив, що суверенітет Росії щодо Курил не підлягає перегляду.

Читайте також:

У посольство Росії в Токіо надіслали кулю

У Японії поглумилися над російським прапором

Міністр оборони Росії розізлив Токіо своїм візитом на Курили

ВідеоМєдвєдєв: острови Курильської гряди - це територія РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: