Росія розпочала роботу над інвентаризацією Союзного договору з Білоруссю – посол

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Після цього всі пропозиції будуть передані білоруській стороні.

Російська група в міжурядовій комісії РФ та Білорусі з поглиблення інтеграції двох країн розпочала роботу над інвентаризацією Союзного договору.

Про це повідомив інформаційному агентству ТАСС посол Росії в Білорусі Михайло Бабич.

"Російська частина групи приступила до роботи. Зараз триває інвентаризація всіх положень Союзного договору за блоками: економічний, соціальний, з органів державного управління, з питань безпеки та військово-технічного співробітництва. Всі аспекти договору, які були закладені в 1999 році, розглядаються відповідними органами влади", - заявив він.

За словами посла, після відповідної роботи всі пропозиції будуть винесені на розгляд білоруській стороні.

"Розраховуємо, що і білоруська сторона зробить те ж саме. Потім вже ми проведемо спільне засідання робочої групи, де предметно розподілимо завдання для того, щоб знайти всі рішення в рамках проекту (пропозицій щодо інтеграції) для доповіді президентам", - підкреслив Бабич.

Нагадаємо, останнім часом розгорнулися неабиякі пристрасті між керівництвом Білорусі та Російської Федерації. Перший публічний конфлікт стався під час Євразійського економічного форуму – президенти двох країн Олександр Лукашенко і Володимир Путін влаштували, що нехарактерно для них обох, публічну суперечку щодо цін на газ. Після обговорення розбіжностей у закритому режимі Лукашенко зізнався, що справа дійшла до вибачень один перед одним.

Наступний епізод стався через тиждень. До Бреста 13 грудня приїхав прем'єр Росії Дмитро Медведєв, де відкрито говорив, що Росія наполягає на створенні Союзної держави і виступив з конкретними пропозиціями щодо поглибленої інтеграції Білорусі. Йшлося про створення єдиного емісійного центру, єдиної митної служби, суду, впровадження єдиної валюти – російського рубля. Лукашенко на закиди Москви не соромився висловів, називаючи дії РФ "спробою інкорпорувати (приєднати – ред.) Білорусь". 

Пізніше Лукашенко заявив, що розмови щодо майбутнього приєднання Білорусі до Росії не відповідають дійсності і є "притягнутими за вуха".

Відео Президенти Білорусі та РФ погодили створення робочої групи щодо інтеграції

В обмін на привабливі цінники росіяни пропонують Білорусі те, що вони називають "глибокою інтеграцією". Офіційно – це створення єдиного емісійного центру, митної служби та суду. Фактично - йдеться про анексію. Або приєднання Білорусі до Росії, як висловився Лукашенко.

Президенти Білорусі та РФ погодили створення робочої групи щодо інтеграції

Залиште свій коментар

Вибір редакції