Росія розповіла, як їй не подобаються американські кораблі в Чорному морі

Росія стурбована заходом американського крейсера "Монтерей", обладнаного багатофункціональною бойовою системою "Іджис", до грузинського порту а акваторії Чорного моря.

У МЗС Росії висловили стурбованість заходом американського протиракетного крейсера "Монтерей" до грузинського порту Батумі та чекають від Вашингтона більш конструктивного підходу, що відповідає завданням забезпечення безпеки в Чорноморському регіоні.

"Тривалі переміщення крейсера ВМС США "Монтерей", обладнаного системою "Іджіс", в акваторії Чорного моря викликають все нові серйозні питання", - говориться в поширеному у вівторок, 21 червня, ввечері коментарі МЗС РФ у зв'язку із заходом американського корабля до Грузії.

Як повідомляється, МЗС Росії й раніше висловлював стурбованість тим, що "паралельно з розмовами про співпрацю в сфері ПРО фактично проводиться оперативна протиракетна "рекогносцировка" в безпосередній близькості від кордонів нашої країни".

"Тепер же цей бойовий корабель демонстративно зайшов до грузинського порту Батумі", - підкреслюють в російському зовнішньополітичному відомстві.

Як заявляють в МЗС, "які б пояснення меті такого заходу не надавалися, ясно, що він буде сприйнятий грузинським керівництвом як заохочення його реваншистських устремлінь щодо російських союзників - Абхазії і Південної Осетії - і тим самим не сприятиме зміцненню стабільності в регіоні".

У коментарі наголошується, що "мова йде не про одиничне відвідування Грузії кораблями США" - 9 червня 2011 року тут побував ракетний крейсер "Анціо".

"У зв'язку з цим згадується і масова доставка американськими ВМС "гуманітарної допомоги" тбіліській владі, яка здійснювалася адміністрацією Дж.Буша після провалу грузинського нападу на Південну Осетію в серпні 2008 року", - нагадують у відомстві.

У Москві вважають, що "подібні маневри йдуть врозріз з нинішнім характером російсько-американських відносин".

"Чекаємо від Вашингтона більш конструктивного підходу, що відповідає завданням забезпечення безпеки на Південному Кавказі та в цілому в Чорноморському регіоні, поваги законних інтересів і стурбованості всіх розташованих тут держав", - йдеться в документі.

Нагадаємо, нещодавно МЗС Росії висловило висловило занепокоєння у зв'язку з появою в Чорному морі американського крейсера "Монтерей" (Monterey CG-61), який зайшов у води України у зв'язку з навчаннями "Сі Бриз 2011", які проводилися спільно з США.

У свою чергу Держдепартамент США не став коментувати ситуацію, що склалася, наголосивши, що РФ має право на свою думку.

Але пізніше крейсер все ж таки залишив Одесу. Американський військовий корабель відійшов рано-вранці від 26-го причалу Одеського морського торговельного порту.

Читайте також:

США зажадали від Росії виведення військ з Придністров'я

Корабель США, присутність якого у Чорному морі обурила Росію, покинув Одесу

Грузія закликала громадян не їздити до Росії, де "вбивають на вулицях"

Росію обурила поява американського крейсера в Чорному морі

Росія відмовилася гарантувати Грузії ненапад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: