Росія розробила інструкцію з популярізації сталінізму в Європі

МЗС Росії підготувало документ, де розповідається, як депутатам Держдуми дати гідну відповідь ОБСЄ щодо прирівняння сталінізму з нацизмом.

Йосип Сталін
Архів
Міністерство закордонних справ Російської федерації відреагувало на резолюцію ОБСЄ, яка прирівняла злочини нацистського та сталінського режимів.

Відомство розробило і надіслало до Держдуми список рекомендацій, згідно з якими депутати можуть підготувати гідну відповідь на документ, прийнятий Парламентською асамблеєю ОБСЄ 3 липня у Вільнюсі.

Інструкція складається з шести пунктів. МЗС, зокрема, закликає держдуму "публічно дистанціюватися від резолюцій Парламентської асамблеї ОБСЄ", використовуючи як інструмент боротьби з фальсифікацією історії можливості російських і зарубіжних ЗМІ.

Також міністерство радить Думі активізувати міжпарламентські та міжпартійні контакти з національними делегаціями ОБСЄ, з партнерами з Організації договору з колективної безпеки (ОДКБ) і "представниками політичних партій західних країн, які симпатизують російській позиції". Міністерство уточнює, що ця позиція виражається у незгоді з поглядом європейської організації на події часів Другої світової війни.

Більш того, відомство рекомендує Держдумі взяти участь в підготовці у відповідь резолюції, в положеннях якої необхідно підтвердити "вирішальний внесок СРСР у перемогу над нацизмом".

Представити цей документ планується під час запланованої на липень 2010 року сесії Парламентської асамблеї в Осло.

В той же час депутати від Комуністичної партії Російської Сергій Обухов та Олег Куликов виступили з пропозицією припинити членство Росії в ОБСЄ, проте голова Держдуми Борис Гризлов відхилив цю ініціативу.

Він підкреслив, що 7 липня депутати Держдуми і члени Ради Федерації вже виступили із заявою, що засуджує резолюцію "Возз'єднання розділеної Європи".

Документ, автори якого вказують, що сталінський і гітлерівський режими в рівній мірі відповідальні за геноцид і злочини проти людства, був запропонований до прийняття комітетом ОБСЄ з демократії 1 липня.

Через два дні резолюція "Возз'єднання розділеної Європи" була схвалена у складі "Вільнюської декларації", незважаючи на те, що Росія виступила з протестом проти формулювань ОБСЄ. Російська сторона назвала документ "наругою над історією".

Читайте також:

Генпрокуратура й СБУ порушать кримінальну справу проти Сталіна

Симоненко вимагає саджати за реабілітацію нацизму

ОБСЄ прирівняла сталінізм до нацизму

В Росії на білбордах рекламують Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: