Росія розробляє новий стратегічний бомбардувальник "невидимку"

Росія планує взяти на озброєння новий бомбардувальник, створений із застосування технологій "стелс", який буде переносити як звичайну, так і ядерну зброю.

Росія розпочала розробку нового стратегічного бомбардувальнику із застосуванням технологій невидимості "стелс". Щоправда, йдеться про віддалену перспективу - за планами, він надійде на озброєння у 2025–2030 роках.

Перспективний літак повинен буде замінити дальні і стратегічні бомбардувальники-ракетоносці (Ту-160, Ту-95МС і Ту-22МЗ).

"Новий літак буде малопомітний, але повністю виключити видимість для літака такого класу неможливо. Зменшити його ефективну дзеркальну поверхню можливо при застосуванні нових технологій і матеріалів", - розповів командувач Дальньої авіації ВПС РФ Анатолій Жихарєв.

Роботи зі створення бомбардувальника виконує конструкторське бюро "Туполєв". Новий ракетоносець буде здатний злітати з будь-яких аеродромів, зокрема ґрунтових. Він буде здатен переносити як звичайну, так і ядерну зброю - ракети і бомби. Літак планується застосовувати в будь-яких погодних і кліматичних умовах.

За словами експертів, поки що йдуть лише попередні, науково-дослідні роботи. Наразі всі ресурси зосереджені на винищувачах п'ятого покоління.

Повідомлення про розробку нового бомбардувальника можна розцінити як російську відповідь Пентагону.

Минулого тижня стало відомо, що через кілька років США планують повернутися до відкладеного раніше проекту зі створення нового стратегічного бомбардувальника, також за технологією "стелс". При цьому військово-повітряним силам США поставлено завдання до початку 2010 року визначити, чи буде новий бомбардувальник призначений для доставки ядерних бомб.

Стелс-технології - це комплекс методів маскування бойових літаків і вертольотів за допомогою спеціально розроблених радіопоглинаючих матеріалів і конструкцій фюзеляжу, що дозволяють зменшувати віддзеркалення електромагнітних хвиль і за рахунок цього проникати непоміченим в повітряний простір супротивника. Поверхню літака збирають з декількох тисяч плоских трикутників спеціального матеріалу, який поглинає хвилі.

Але оскільки добитися повного поглинання хвиль незалежно від кута падіння технологічно практично неможливо, головною метою є віддзеркалення хвиль так, щоб відображений сигнал не повернувся в точку, звідки він прийшов (до станції радіолокації супротивника).

Читайте також:

Росія та США відклали підписання угоди про скорочення озброєнь

Списані винищувачі F-16 США передадуть Іраку

Росія почала розробку гіперзвукових ракет нового покоління

Росія розробляє нові автомати Калашникова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: