Росія спровокувала гучний скандал у річницю трагедії під Смоленськом

Російська влада без відома Польщі змінила текст напису на обеліску жертвам авіакатастрофи, який був встановлений у перші дні після трагедії.

У Смоленську відзначають річницю авіакатастрофи Ту-154, що забрала рік тому життя 96 людей, серед яких були президент Польщі Лех Качинський, а також велика частина військового керівництва країни.

На місці трагедії проходять траурні заходи, для участі в яких прибула польська делегація на чолі з дружиною нового президента Польщі Анною Коморовською.

Між тим, річниця трагедії не обійшлася без скандалу: російська влада без відома Польщі змінила текст напису на обеліску жертвам авіакатастрофи, який був встановлений у перші дні після трагедії.

З напису зникла згадка про те, що делегація польських високопосадовців, які загинули в авіакатастрофі, планувала вшанувати пам'ять розстріляних в Катині польських офіцерів.

"Пам'яті 96 поляків на чолі з Президентом Польщі Лехом Качинським, які 10 квітня 2010 загинули в авіакатастрофі під Смоленськом", - говорить новий напис.

Раніше в написі вказувалося, що делегація прямувала на заходи у зв'язку "з 70-ю річницею радянського злочину - людиновбивства у Катинському лісі над полоненими офіцерами війська польського у 1940 році".

Як розповів прес-секретар польського МЗС Марчін Босацкій, польська сторона попросила Росію пояснити причину заміни.

Російська сторона пояснила, що це було зроблено з двох причин: "по-перше, тому що меморіальна таблиця була встановлена ​​без консультацій і погоджень, а по-друге, що вона була польською мовою".

10 квітня 2010 в районі аеродрому Смоленська "Північний" розбився польський Ту-154. В авіакатастрофі загинув президент Польщі Лех Качинський з дружиною, а також велика частина керівництва країни. Всього на борту літака знаходилися 88 пасажирів і 8 членів екіпажу.

МАК всю провину за трагедію поклав на пілотів, які нібито під тиском високопоставлених осіб намагалися посадити літак "а будь-яку ціну". На думку польських експертів, пілоти не намагалися посадити літак, а - з поки невідомих причин - не встигли вийти на так зване "друге коло".

Розслідування катастрофи по лінії Слідчого комітету РФ триває. Польща веде власне розслідування авіакатастрофи.

Читайте також:

Поляки створять монумент з уламків Ту-154, в якому розбився Качинський

Росія передала Польщі ще 14 томів справи про літак Качинського

Польська прокуратура визначилася: Качинського ніхто не вбивав

Першим особам Польщі заборонили літати на російських Ту-154

Росія вимагає від Польщі не тиснути на слідство у справі Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: