Росія: США відповідальні за війну в Грузії

США в 2008 році експортували до Грузії велику партію гвинтівок і карабінів загальною кількістю 18 400 одиниць і 40 важких кулеметів.

Частка відповідальності за спробу Грузії вирішити конфлікти з Південною Осетією і Абхазією силовим методом лежить і на США. Країна, постачаючи легку і стрілецьку зброю (ЛСЗ) до Грузії, порушує зобов'язання щодо документу ОБСЄ про ЛСЗ 2000 року.

Про це йдеться в повідомленні МЗС РФ, оприлюдненому сьогодні на сайті відомства.

У повідомленні зазначається про порушення критеріїв урегулювання експортних поставкок ЛСЗ.

Відповідні документи ОБСЄ містять зобов'язання держав-учасниць ОБСЄ утримуватися від передач зброї в зони напружених і збройних конфліктів, які привносять у регіон дестабілізуючий військовий потенціал чи іншим чином сприяють регіональній нестабільності.

А США в 2008 році експортували до Грузії велику партію гвинтівок і карабінів загальною кількістю 18 400 одиниць і 40 важких кулеметів.

З урахуванням того, що Тбілісі вже продемонстрував свою нездатність відповідально розпорядитися цією зброєю, частка відповідальності за спробу Грузії вирішити конфлікти з Південною Осетією і Абхазією силовим методом лежить, відповідно, як на США, так і інших експортерах різних озброєнь і військової техніки режиму Михайла Саакашвілі, йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Громадська організація Всесвітній конгрес народів Грузії приніс вибачення громадянам Південної Осетії за дії грузинського президента Михайла Саакашвілі в серпні 2008 року.

8 серпня 2010 року минає два роки, коли між Грузією та Південною Осетією відбулися військові зіткнення.

Читайте також:

У війні з Грузією третина російських солдат загинули через "дружній вогонь"

Західні ЗМІ: війна РФ з Грузією зіграла на руку "Аль-Каїді"

Мєдвєдєв пишається війною з Грузією

Саакашвілі обіцяє не розпочинати нову війну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: