Росія стала восьмою у списку країн, де вбивають журналістів безкарно

Незважаючи на посилений міжнародний тиск і обіцянки керівництва, помітного прогресу в розслідуванні вбивств журналістів в країні не спостерігалося.

Ірак, Сомалі і Філіппіни очолили список країн, уряди яких "раз за разом виявляють неспроможність при розкритті безперервних вбивств журналістів".

Всього в "індекс безкарності", який вже третій рік поспіль публікує Комітет захисту журналістів, увійшли 12 країн. Замикають список країн, де вбивства журналістів залишаються безкарними, Мексика, Пакестан, Бангладеш та Індія.

Росія зайняла в списку восьме місце. "Незважаючи на посилений міжнародний тиск і обіцянки керівництва країни покінчити з безкарністю, у минулому році помітного прогресу в розслідуванні вбивств журналістів в країні не спостерігалося", - говориться в коментарі до "індексу".

Роком раніше Росія займала дев'яте місце. На сходинку вище Росія піднялася через трьох вбивств журналістів, скоєних у 2009 році.

"Індекс безкарності" визначає процентне відношення числа нерозкритих вбивств журналістів до чисельності населення країни. В індексі враховані тільки ті країни, в яких було зафіксовано п'ять або більше нерозкритих вбивств. Вбивство вважається нерозкритим, якщо обвинувальний вирок у справі не винесено.

Якщо за підсумками 2008 року він становив 0,106 на мільйон жителів, то за підсумками минулого року виріс до 0,127 на мільйон осіб. Всього, відзначає CPJ, з 2000 року нерозкритими в Росії залишаються 18 вбивств журналістів. У минулому році особливу увагу правозахисників звернуло на себе викрадення і вбивство чеченської журналістки Наталії Естемірової.

Крім того, Комітет захисту журналістів згадує про вбивство співробітниці "Нової газети" Анастасії Бабурової, яка була застрелена, разом з адвокатом Станіславом Маркеловим, і вбивство в Дагестані Абдулмалік Ахмеділова, заступника головного редактора щоденної газети "Хакікат".

Читайте також:

У Болгарії вбили журналіста, який писав про злочинність

У Києві оператора центрального телеканалу загризла зграя собак

2009 рік став рекордним за кількістю вбивств журналістів

Китайські ЗМІ видалили слова Обами про свободу слова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: