Росія створила комісію з протидії фальсифікаціям історії

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв створив комісію протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії.

При російському президенті створено Комісію з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії. Відповідний указ підписав глава Російської Федерації Дмитро Мєдвєдєв.

Мєдвєдєв неодноразово заявляв про неприпустимість фальсифікації історії, зокрема Великої Вітчизняної війни. У своєму відеоблозі напередодні Дня Перемоги він зазначив, що спроби фальсифікацій "стають все більш жорсткими, злими, агресивними".

"По суті, ми виявляємося в ситуації, коли повинні відстоювати історичну істину і навіть ще раз доводити ті факти, які ще зовсім недавно здавалися абсолютно очевидними. Це важко, іноді навіть, чесно сказати, огидно. Але це необхідно робити", - підкреслив російський президент.

"Ми не повинні закривати очі на страшну правду війни. І з іншого боку - ми нікому не дозволимо поставити під сумнів подвиг нашого народу", - сказав Мєдвєдєв.

МЗС Росії регулярно привертає увагу до спроб переглянути історію у деяких країнах колишнього СРСР. Так, зокрема, російське зовнішньополітичне відомство неодноразово виражало обурення зльотами ветеранів 20-ї естонської дивізії СС в Естонії. На думку російської сторони, підтримка подібних акцій - потурання спробам популяризувати нацизм і подібні неофашистські прояви недопустимі в країні, яка є членом Євросоюзу.

Російське керівництво також турбують спроби героїзації нацистів в Україні та бездіяльність влади з цього питання.

Так, нещодавно ВО "Свобода" встановила на вулицях Львова рекламні сітілайти із символікою дивізії СС "Галичина", і написом "Українська дивізія Галичина. Вони захищали Україну".

"Відомо, що українські есесівці знищували радянських солдатів, партизан у Франції і Югославії, мирних жителів в Польщі, пригнічували антифашистські повстання в Словаччині, розстрілювали євреїв і комуністів в Україні", - заявив заступник постійного представника Росії при ООН Ілля Рогачов.

Організація СС була визнана злочинною Нюрнберзьким трибуналом.

Читайте також:

Мєдвєдєв привітав Ющенка з Днем перемоги і нагадав про спільну історію

Тягнибок вважає дивізію СС "Галичина" "найвищою духовною цінністю"

Одеські нацисти хочуть влаштувати парад на честь Гітлера

Німеччина має докази причетності Дем'янюка до вбивства 29 тисяч євреїв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: