Росія створить бойовий вертоліт п'ятого покоління

Росіяни зайнялися створення вертольота нового покоління та розробкою перспективного швидкісного вертольота.

Російський вертольотобудівний холдинг "Вертольоти Росії" створить бойовий вертоліт п'ятого покоління.

Про це заявив виконавчий директор компанії Андрій Шибітов.

Технічні характеристики нової машини Шибітов не уточнив, зазначивши лише, що компанія "активно працює над концепцією бойового вертольота п'ятого покоління".

Крім створення вертольота нового покоління, компанії, що входять до складу холдингу "Вертольоти Росії", займаються розробкою перспективного швидкісного вертольота.

Роботи ведуться в конструкторських бюро "Камова" і "Миля". За словами Шібітова, зараз вони знаходяться на стадії передпроектних досліджень. "Розпочато продування двох аеродинамічних схем. Отримано перші результати", - додав Шибітов.

Зараз найшвидшим перспективним вертольотом вважається американський Sikorsky X-2, який, за твердженням розробників, здатний розвивати швидкість до 460 кілометрів на годину. Перший політ вертоліт здійснив в 2008 році. За словами Шібітова, прототип "отримав серйозні зауваження з редуктора й трансмісії" і ці технічні складнощі поки не усунені.

У Росії розробляються три моделі швидкісних вертольотів - Мі-X1 КБ "Миля", а також Ка-90 і Ка-92 КБ "Камова". Ка-90, імовірно, зможе розвивати швидкість понад 800 кілометрів на годину завдяки двоконтурному реактивному двигуну. У 2009 році повідомлялося, що ці проекти ведуться в рамках федеральної цільової програми з розвитку російського вертолітного будівництва. При цьому можливий термін створення машин оцінювався в п'ять-вісім років.

Читайте також:

Американські солдати пересядуть на "літаючі хаммери"

Армія США перетворить всі вертольоти на безпілотники

В Росії розбився найкращий винищувач

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: