Росія створить нові війська, які зможуть воювати в космосі

До кінця 2011 року Росія створить війська повітряно-космічної оборони. Вони будуть боротися навіть з астероїдами.

Росія оголосила про створення військ повітряно-космічної оборони (ВКО). Вони будуть створені в Росії до кінця 2011 року - як і велів президент Дмитро Мєдвєдєв.

Це дав зрозуміти в бесіді з журналістами в четвер командувач Космічними військами РФ генерал-лейтенант Олег Остапенко.

За його словами, концепція формування ВКО затверджена, і вже йде "дуже кропітка" робота.

Він також заявив, що програма розвитку першого космічного ешелону системи попередження про ракетний напад "виконується, і її нарощування буде йти у відповідності до затвердженого плану".

Відповідаючи на запитання, коли можуть бути запущені перші супутники системи нового покоління, генерал заявив: "Я б не хотів називати терміни, вони визначені відповідними документами. Можу тільки сказати, що графіки робіт витримуються".

Остапенко зазначив, що засоби контролю космічного простору, які входять до складу Космічних військ, можуть використовуватися для боротьби з астероїдною небезпекою.

Це поки що не входить в завдання даного роду військ, уточнив він, але, якщо питання буде поставлено, "ми будемо працювати і в цьому напрямку".

Нагадаємо, рішення про створення ВКО було прийнято президентом Росії в 2010 році.

Оголошуючи в листопаді своє Послання Федеральним зборам, Медведєв запропонував об'єднати під єдиним управлінням стратегічного командування системи протиповітряної та протиракетної оборони, а також попередження про ракетний напад і контроль космічного простору.

Пізніше глава держави доручив здійснити це завдання до 1 грудня 2011 року, призначивши відповідальними прем'єра Володимира Путіна і міністра оборони Анатолія Сердюкова.

Коментуючи перспективи формування нового роду військ, глава сенатського комітету з оборони і безпеки Віктор Озеров на брифінгу з військовими аташе іноземних держав у березні повідомив, що ця пріоритетна для вітчизняних Збройних сил завдання буде вирішуватися поетапно.

Перший етап, за його словами, включає створення командування ВКО на основі космічного угруповання і засобів ППО і буде реалізований до 2016 року.

Озеров наголосив, що створення ВКО - це ще й завдання з налагодження її взаємодії з європейською ПРО.

Нагадавши, що на лісабонському засіданні Ради Росія-НАТО "було прийнято рішення про опрацювання інтеграції в систему європейської ПРО", парламентарій констатував: "цей процес йде важко, але бажання Росії створити цю оборону є".

Про перспективи військ ППО і Повітряно-космічної оборони говорив і Володимир Путін, виступаючи в Держдумі 20 квітня з щорічним звітом про роботу уряду.

Він, зокрема, пообіцяв, що найближчим часом почнеться виробництво системи С-500, здатної знищувати цілі навіть у ближньому космосі. Він також запевнив, що оновлення ВПС і систем ППО стане одним з пріоритетних напрямків розвитку російських Збройних сил.

Читайте також:

Росія створить "проривну" балістичну ракету до 2013 року

Янукович готує українську "оборонку" до об'єднання з російською

WikiLeaks: американська система ПРО беззахисна перед російськими ракетами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: