Росія створить військовий союз з країн колишнього СРСР

На саміті країн - членів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) буде розглянута ініціатива РФ про створення колективних сил оперативного реагування, або КСОР.

На саміті країн - членів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), який пройде в Москві, буде розглянута ініціатива РФ про створення колективних сил оперативного реагування, або КСОР.

В разі прийняття російської пропозиції ОДКБ, куди входять РФ, Білорусія, Вірменія, Киргизія, Казахстан, Таджикистан і Узбекистан, трансформується в повноцінний військово-політичний союз.

До складу КСОР увійдуть військові частини і підрозділи країн ОДКБ. За даними "Комерсанта", найбільший контингент - повітряно-десантну дивізію і десантно-штурмову бригаду - надасть Росія.

Підрозділи КСОР знаходитимуться в місцях своєї постійної дислокації і підкорятимуться національним командним структурам, штаб КСОР здійснюватиме координаційну діяльність.

Колективні сили безпеки можуть бути задіяні в разі агресії проти одного з членів ОДКБ або в інших надзвичайних ситуаціях. Відповідне рішення прийматиметься Радою колективної безпеки ОДКБ.

Наголошується, що створення КСОР може стати своєрідною відповіддю на розширення НАТО, хоча самі автори ініціативи просять "не драматизувати" ситуацію і підкреслюють, що посилення військової складової ОДКБ не повинне розглядатися як противага Північноатлантичному Альянсу.

Тим часом, створення КСОР може натрапити на ряд перешкод юридичного характеру: законодавства деяких країн - членів ОДКБ забороняють участь у військових блоках. Крім того, конкретна схема фінансування колективних збройних сил поки що не визначена.

Читайте також:
"Аль-Каїда" знову закликає прибічників до атак
У Косові почав роботу військовий трибунал ЄС
У Пакистані невідомі обстріляли весілля: загинули 9 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: