Росія створить заміну "Сатани"

Плани розвитку ракетних військ Росії передбачають розробку нових видів ядерного озброєння.

До кінця 2016 Росія має намір створити важку рідкопаливну міжконтинентальну ракету, яка повинна буде замінити "Воєводу" (за класифікацією НАТО - "Сатана"). Про це заявив командуючий Ракетними військами стратегічного призначення (РВСП) генерал-лейтенант Андрій Швайченко.

У червні 2009 року командувач РВСП генерал-полковник Микола Соловцов заявив, що плани розвитку ракетних військ Росії передбачають розробку нових видів ядерного озброєння. Зокрема, мова йде про ракету з головною частиною, а також важку ракету, старим аналогом якої є РС-20 "Воєвода". Крім того, Соловцов відзначив, що в Росії ведуться роботи зі створення інших видів озброєння для РВСП.

"Воєвода" вважається найважчою і ефективною серед міжконтинентальних балістичних ракет, створених у світі. Ракета здатна нести десять боєголовок потужністю до 550 кілотонн. Дальність польоту "Воєводи" складає 11 тисяч кілометрів. РС-20 була розроблена в 1970-і роки в КБ "Південне", а пізніше на її основі створили ракету-носій "Дніпро", оскільки договір СНО-1, термін якого завершився 5 грудня 2009, передбачав знищення половини арсеналу "Воєвода" .

Наприкінці 2008 року стало відомо, що РВСП мають намір збільшити термін експлуатації "Воєводи" до 30 років. Підтверджені терміни експлутація цих ракет сьогодні становлять 25 років і 21 рік. За словами Соловцова, для продовження термінів є всі технічні умови. У 2009 році, відповідно до договору СНО-1, були ліквідовані дев'ять міжконтинентальних балістичних ракет - сім типу РС-18 і два типу РС-20.

Читайте також:

Наступні випробування ракети "Булава" відбудуться у січні 2010 року

Випробування ракети "Булава" знову провалилися

США допоможуть Україні утилізувати ракети

Космічний корабель "Союз" успішно приземлився в Казахстані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: