Росія створює космічний корабель на ядерному двигуні

Роскосмос запропонував Мєдвєдєву проект космічного корабля з ядерною енергоустановкою: тепер російський президент шукатиме 600 млн доларів.

Російське космічне агентство готове розпочати розробку пілотованого космічного корабля, який працюватиме на ядерному двигуні.

Як заявив глава Роскосмосу Анатолій Пермінов, ескізний проект такого корабля може бути готовий до 2012 року. Потім, за його словами, знадобляться ще дев'ять років для будівництва космічного апарату, вартість якого становитиме 600 мільйонів доларів.

"Росія збереже лідируючі позиції в космічній діяльності, створивши транспортний-енергетичний модуль на основі ядерної енергорухової установки мегаваттного класу", - наголосив Пермінов.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв вже привітав цей план, зауваживши, що для його здійснення необхідно знайти кошти.

Водночас активісти екологічних організацій виступають проти, оскільки вважають космічний корабель на ядерному двигуні здатним небезпечно забруднювати атмосферу.

Нагадаємо, що раніше неодноразово створювалися космічні апарати на ядерних двигунах (зокрема, американські "Вояджери" та радянські місяцеходи), але потім міжнародне співтовариство відмовилося від використання апаратів з радіоактивними матеріалами.

Читайте також:

Росія створила супер-зброю, здатну зупиняти танки та літаки

Росія розробляє нові автомати Калашникова

Нова військова доктрина Росії дозволяє превентивний ядерний удар

Російські ВПС у 2020 році зможуть протистояти США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: