Росія стягнула танки до кордону Афганістану і заявила про готовність "відбити будь-яку агресію"

Росія стягнула танки до кордону Афганістану і заявила про готовність "відбити будь-яку агресію"

Фото: Associated Press

Росія перекидає свої війська під виглядом навчань, однак не приховує готовність "відобразити будь-які агресивні дії".

Російські танкові війська в Таджикистані здійснили 200-кілометровий марш на прикордонний з Афганістаном полігон Харб-Майдон. Формально війська стягнули для проведення навчань 5-10 серпня. Однак відбувається це на тлі загострення ситуації в Афганістані, де після початку відведення американських військ таліби почали захоплювати території.

Про це пише російський "Інтерфакс" з посиланням на пресслужбу Центрального воєнного округу (ЦВО).

Після прибуття на полігон, який розташований за 20 км від таджицько-афганського кордону (ділянку з боку Афганістану нині контролюють таліби), екіпажі "зайнялися обладнанням позицій і укриттів".

"Наразі в районі зосередження військ військовослужбовці розгортають пункти управління, проводять інженерне обладнання вогневих позицій і маскування техніки", - додали в ЦВО.

Окрім росіян, на полігоні розташовані таджицькі і узбецькі військові, які також візьмуть участь у навчаннях.

Тим часом посол РФ у Таджикистані Ігор Лякін-Фролов заявив російському "Коммерсанту", що "в разі потреби 201-ша російська військова база відобразить будь-які агресивні дії з боку афганських терористичних організацій".

Зазначимо, у Таджикистані розташована 201-ша російська військова база - найбільший військовий об'єкт Росії за межами країни. У двох містах (Душанбе і Бохтар) дислокуються 6000 військових з бронетехнікою, артилерією і авіацією. Неподалік, у сусідньому Киргизстані, є авіабаза РФ "Кант", звідти вони можуть перекинути штурмову авіацію.

Нагадаємо:

  • Ситуація в Афганістані стала особливо напруженою після того, як 1 травня США та країни НАТО почали офіційний вивід війська з афганської території.
  • Бойовики "Талібану" вже заявили, що взяли під свій контроль 85% території Афганістану.
  • Тим часом США вивели з Афганістану 95% своїх військ.
  • Від часу, коли президент США Джо Байден прийняв рішення вивести війська, Пентагон, щоб вивезти військові вантажі, здійснив еквівалент приблизно 984 рейсів військово-транспортних літаків C-17. Понад 17 тисяч одиниць військового майна було передано Управлінню тилового забезпечення Міноборони для знищення. США також передали Міноборони Афганістану сім об'єктів.
  • Крім того, напередодні командувач Сил США в Афганістані генерал Остін Міллер склав із себе повноваження.

США виводять свої війська, а таліби захоплюють Афганістан – "Секретні матеріали"

США виводять свої війська, а таліби захоплюють Афганістан – "Секретні матеріали"

Повʼязані теми:

Наступна публікація