Росіяни святкують найбільше державне свято

День Росії - похмура і темна дата для комуністів і додатковий вихідний для більшості росіян.

Росіяни відзначають 12 червня головне державне свято - День Росії.

Свято - День Росії - було запроваджено в 1992 році на згадку про прийняту 12 червня 1990 року Декларацію про державний суверенітет Росії. Свій "державний" статус День незалежності, як він тоді називався, знайшов в 1994-му, а нинішня назва - в 2002 році.

День Росії принципово не відзначають комуністи. "Для нас - це похмура і темна дата, яка асоціюється з руйнуванням Радянського Союзу", - сказав перший зампред ЦК КПРФ Іван Мірошников.

За даними соціологів, значна частина росіян жалкує зараз про розпад СРСР, але більшість (56%) упевнена, що "суверенітет" пішов Росії на користь. Більшість також не проти додаткового вихідного дня, це останній довгий уїкенд в нинішньому році для росіян.

У Кремлі пройде урочиста церемонія вручення Державних премій РФ, а потім - традиційний святковий прийом.

Увечері на Червоній площі відбудеться великий концерт, який також став вже традицією.

Рівно опівдні (об 11.00 за київським часом) на Останкінській телевежі, яка вважається найвищою на всьому Євразійському континенті, буде знов піднятий державний прапор. Востаннє громадяни бачили його над Останкіно більше 17 років тому. Правда, тоді це був символ іншої країни. Прапор СРСР був знятий 27 грудня 1991 року.

МВС Росії задіяло більше 90 тисяч своїх співробітників в забезпеченні громадського порядку під час святкування Дня Росії.

"Для забезпечення громадського порядку і безпеки в період святкування Дня Росії буде задіяно більше 86 тис. співробітників органів внутрішніх справ і близько 4 тисяч військовослужбовців внутрішніх військ", - сказав представник відомства.

За його словами, очікується, що в містах і населених пунктах РФ пройде більше 1,3 тисяч святкових масових заходів, в яких візьме участь біля 2 млн. громадян.

У зв'язку з проведенням 12 червня масових заходів, присвячених Дню Росії, в центральній частині Москви обмежений рух транспорту.

Читайте також:

Черномирдіна звільнено з посади посла Росії в Україні

Росія переклала борги Чорноморського флоту на українців

Росія не дозволить розміщати американську ПРО на своїй території

Японія оголосила російські Курили своєю невід'ємною частиною

За матеріалами: NEWSru.com

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: