Росія та Франція збагачуватимуть уран для Ірану

Експерти МАГАТЕ домовилися, що Росія та Франція допоможуть Ірану в збагачуванні урану до необхідного рівня для мирного використання.

Росія і Франція готові збагачувати іранський уран для використання в мирних цілях.

Як повідомив високопоставлений американський чиновник, експерти МАГАТЕ на зустрічі 18 жовтня вироблять деталі угоди з питання збагачення іранського урану Росією та Францією.

"Росія підтвердила, що вона готова провести збагачення урану. Французи доведуть цей процес до кінця" - сказав він.

"Цей проект, якщо вдасться здійснити, призведе до значного скорочення іранських запасів низькозбагаченого урану, який сам по собі є джерелом занепокоєння на Близькому Сході та в інших місцях" - підкреслив представник США.

За підсумками переговорів "шістки" щодо ядерної програми Ірану високопоставлений американський чиновник відзначив, що в ході зустрічі обговорювалося питання дослідницького реактора, який "діє в Тегерані протягом десятиліть, виробляючи ізотопи на основі точного дотримання правил МАГАТЕ".

"Кілька місяців тому Іран звернувся до МАГАТЕ з проханням дозволити відновлення палива з низькозбагаченого урану, і після консультацій з МАГАТЕ США і Росія спільно запропонували як відповідь іранцям використовувати власні іранські запаси низькозбагаченого урану як основи сировини, необхідного для реакторного палива" - повідомив чиновник.

Він повідомив, що іранці погодилися прийняти цю пропозицію в принципі, і 18 жовтня у Відні відбудеться зустріч експертів МАГАТЕ, яка намагатиметься виробити деталі цієї угоди.

У свою чергу, російське джерело, знайоме з ходом переговорів з даного проекту, повідомило, що Росія може дозбагатити іранський уран (4% збагачення) до рівня 19,75% у рамках проекту МАГАТЕ для виготовлення палива для тегеранського дослідницького реактора.

"Росія позитивно ставиться до цієї ідеї, якщо до нас звернеться МАГАТЕ, то ми готові прийняти цей уран і дозбагатити його", - сказало джерело.

За його словами, саме паливо Іран змушений буде замовляти через МАГАТЕ у Франції. Дослідницький реактор був побудований в Тегерані Аргентиною, але за французькою технологією. Збагачення на рівні 19,75% відповідає стандарту МАГАТЕ для цивільних ядерних матеріалів.

Джерело вважає цей проект дуже важливим, тому що, якщо він не буде реалізований, Іран буде вимушений піти на переналаштування своїх центрифуг до конфігурації, яка дозволяє довести збагачення до збройового рівня (за класифікацією МАГАТЕ - понад 20%).

Чинний центр в Натанзі, який працює під контролем МАГАТЕ, дозволяє збагачувати тільки до рівня 4%.

Нагадаємо, 1 жовтня в Женеві пройшли шестисторонні переговори з питання іранської ядерної програми. Тегеран пішов на поступки та погодився допустити інспекторів МАГАТЕ на завод зі збагачення урану в місті Кумі.

Напередодні провідні світові держави засудили Іран за будівництво другого збагачувального комплексу без відома МАГАТЕ.

Читайте також:

Обама наказав Ірану пустити до себе спостерігачів МАГАТЕ

Іран пустить інспекторів МАГАТЕ на ядерний завод

Іран випробував свою найпотужнішу балістичну ракету

Ахмадінежад: країни, що звинуватили Іран, про це пошкодують

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: