Росія та Грузія відкрили кордони після трирічної перерви

Після трирічної перерви на кордоні Росії та Грузії запрацював єдиний автомобільний контрольно-пропускний пункт "Казбегі - Верхній Ларс".

Прикордонний пункт пропуску "Казбегі - Верхній Ларс", розташований на північноосетинській ділянці російсько-грузинського кордону, відновив роботу після трирічної перерви.

"Угоду (про відновлення роботи КПП) було досягнуто на зустрічах грузинських і російських експертів в Єревані та Казбеги в Грузії за участю представників Швейцарії і підтверджено нотами МЗС Росії та Грузії", - повідомив керівник прес-служби прикордонного управління ФСБ Росії по Північній Осетії Олександр Солод.

Пункт пропуску "Верхній Ларс" автомобільний, тому перетин кордону в пішому порядку буде заборонено.

Солод також відзначив, що для громадян Росії і Грузії, що живуть у прикордонних з пунктом пропуску регіонах, всупереч їхнім сподіванням, не діятиме спрощений режим перетину кордону.

Громадяни держав СНД, Південної Осетії і Абхазії зможуть перетнути державний кордон, маючи на руках закордонний, службовий або дипломатичний паспорт, посвідчення особи моряка, або свідоцтво на повернення в РФ. Що стосується громадян Грузії та Росії, то на право перетину кордону їм необхідні візи.

Єдиний офіційний пропускний пункт на сухопутній ділянці грузино-російського кордону "Казбегі - Верхній Ларс" не діяв уже три роки. Він був закритий за рішенням російської сторони через необхідності ремонту КПП і його облаштування відповідно до сучасних стандартів.

На початку травня 2009 року на російській стороні відбулася церемонія завершення будівництва нового міжнародного автомобільного пункту пропуску "Верхній Ларс". Грузія, за допомогою США, завершила реконструкцію КПП зі свого боку у вересні 2009 року.

Читайте також:

У територіальні води Грузії прибув корабель ВМС США

Голова грузинського МЗС відмовився від російського громадянства

Грузію запропонували поділити на штати
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: