Росія та ще п'ять країн проігнорують вручення Нобелівської премії миру

У церемонії, крім Росії, не візьмуть участь посли Китаю, Іраку, Казахстану, Куби та Марокко. Всі шість країн офіційно не пояснили причин відмови.

 Росія опинилася в числі шести країн, які не відправлять своїх дипломатів на церемонію вручення Нобелівської премії миру в Осло. Про це повідомили у Нобелівському комітеті.

У церемонії, крім Росії, не візьмуть участь посли Китаю, Іраку, Казахстану, Куби та Марокко. Всі шість країн офіційно не пояснили причин відмови. Крім того, 16 держав до цих пір не відповіли на питання про своє представництво, хоча термін, поставлений норвежцями, вже закінчився.

Радник посольства Росії в Осло Володимир Ісупов зазначив, що у відсутності російського посла на церемонії немає політичного підгрунтя. "Причина проста: посла просто не буде в цей момент в Норвегії. У нього ця поїздка була запланована давно, так збіглося", - зазначив Ісупов.

Нагадаємо, що у 2010 році премію миру присудили китайському правозахиснику, учаснику протестів 1989 року на площі Тяньаньмень Лю Сяобо з формулюванням "за тривалу ненасильницьку боротьбу за фундаментальні права людини в Китаї". Це рішення викликало обурення влади КНР. Лю Сяобо зараз відбуває 11-річне ув'язнення за спробу повалення державного устрою.

Секретар норвезького Нобелівського комітету зазначив, що Китай за останній час провів безпрецедентну кампанію, метою якої було переконати іноземних дипломатів не брати участь в Нобелівській церемонії.

Церемонія вручення Нобелівської премії миру пройде 10 грудня. Сума премії - приблизно 1 мільйон євро. Хто виступить в якості одержувача, досі невідомо - дружина Лю Сяобо зараз знаходиться під домашнім арештом.

Читайте також:

Хакер з Нідерландів змусив ТБ присудити йому Нобелівську премію

Обама закликав Китай звільнити Нобелівського лауреата

Нобелівська премія цього року - найменша за десятиріччя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: