Росія та США підпишуть договір про роззброєння в Празі 8 квітня

Новий договір Росії та США про СНО буде діяти 10 років. У кожної з країн після підписання договору буде менше на 1550 боєголовок.

Президенти РФ і США Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама зустрінуться 8 квітня в Празі, щоб підписати новий договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-2).

Остаточне час і місце підписання документа президенти Росії і США Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама визначили під час телефонної розмови, яка відбулася 26 березня.

Повідомляється, що новий договір про СНО передбачає скорочення кількості боєголовок до 1550 штук у кожної зі сторін. Це на 30 відсотків нижче ліміту, встановленого попереднім договором про стратегічні наступальні озброєння.

У прес-службі Кремля підкреслили, що нова угода буде діяти 10 років. Також наголошується, що Росія і США заснували двосторонню консультативну комісію, метою якої є сприяння здійсненню договору. За словами голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Михайла Маргелова, сторони домовилися, що національні парламенти ратифікують документ синхронно.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович пропонував прийняти в Києві історичний російсько-американський саміт з ядерного роззброєння і стати місцем підписання нової угоди між Росією та США про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО).

Проте президент Росії Дмитро Мєдвєдев і держсекретар США Гілларі Клінтон ухвалили рішення підписати договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) у Празі.

Заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони Дмитро Видрін заявив, що незадовільний стан київських доріг став причиною, через яку президенти Барак Обама і Дмитро Мєдвєдєв підпишуть договір між США та Росією про ядерне роззброєння в Празі, а не в Києві, як пропонувалося раніше.

Відзначимо, що новий договір по СНО повинен замінити договір по СНО-1, підписаний СРСР і США в Москві в липні 1991 року. До закінчення своєї дії (грудень 2009 року) договір СНО-1 серед іншого забороняє сторонам виробництво, випробування і розгортання балістичних ракет повітряного запуску і підводних пускових установок балістичних і крилатих ракет.

Читайте також:

США відмовилися підписувати договір про роззброєння з РФ у Києві

Янукович запросив Росію та США підписати історичну угоду про роззброєння в Києві

Обама відмовився їхати в Київ через погані дороги

ВідеоРосія та США підпишуть договір про роззброєння в Празі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: