Росія та США узгодили основу договору про обмеження озроєння

У Вашингтоні повідомили, що основа договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь між Росією та США вже узгоджена, залишилися деталі.

Основна частина тексту нового договору зі стратегічних наступальних озброєнь (СНО) між США та РФ вже готова.

Про це заявив офіційний представник держдепартаменту США Іан Келлі.

"Основа угоди, думаю, узгоджена. Більша частина тексту узгоджена, але нам ще потрібно опрацювати деякі проблеми, що залишилися. Я не можу передбачити точно, коли це відбудеться", - сказав американський дипломат.

Він підкреслив, що обидві сторони віддані наміру закінчити роботу над документом до кінця року, але головне для переговірників - "отримати гарний договір", що відповідає інтересам стабільності та безпеки обох країн, а також надає необхідні інструменти верифікації дотримання запропонованих ним зобов'язань.

Напередодні глава МЗС РФ Сергій Лавров повідомив, що новий договір Росії і США щодо СНО скоро буде підписано.

Нагадаємо, термін дії попереднього договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, підписаний США і СРСР у липні 1991, закінчився 5 грудня. СНО-1 зобов'язував Москву і Вашингтон скоротити стратегічні ядерні сили з 10 тисяч боєголовок у кожної зі сторін до шести тисяч, що і було свого часу зроблено.

У липні 2009 року президенти Росії та США на саміті в Москві підписали документ про намір скоротити майже в два рази кількість ядерних боєзарядів - до 1500-1675 одиниць, а також їх носіїв - до 500-1100 одиниць. Конкретні цифри повинні бути узгоджені в ході переговорів щодо нового договору.

Раніше російські ЗМІ повідомляли, що переговори застопорилися, тому що в новому договорі Вашингтон має намір не тільки закріпити скорочення кількості засобів доставки ядерних боєголовок, але і хоче посилити контроль над російськими мобільними комплексами з міжконтинентальними балістичними ракетами "Тополь".

Читайте також:

Лавров заявив про швидке підписання нового договору щодо СНО 

Ющенко вимагає від "ядерної п'ятірки" нових гарантій безпеки

Обама та Мєдвєдєв гарантують безпеку України

Росія і США підпишуть новий договір про обмеження озброєння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: